امروز : شنبه ۴ آذر ۱۳۹۶ - 2017 November 25
۰۷:۳۴
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 89609
تاریخ انتشار: ۲۸ خرداد ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۱
تعداد بازدید: 17
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، دوسالانه پوستر طلوع عصر روز دوشنبه با معرفی شش اثر برتر در بخش پوستر و تصویرسازی و پنج اثر ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، دوسالانه پوستر طلوع عصر روز دوشنبه با معرفی شش اثر برتر در بخش پوستر و تصویرسازی و پنج اثر برگزیده در موزه هنرهای دینی امام علی(ع) پایان یافت.

صفا فاضلی رئیس موزه هنرهای دینی نخستین سخنران این مراسم بود که با اشاره به حمایت همیشگی سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران از فعالیت‌های دینی و قرآنی، اظهار امیدواری کرد دوره پنجم دوسالانه پوستر طلوع با شکوه افزون‌تر و کیفیت بالاتر در همین موزه برگزار شود.

در ادامه، احمد مسجدجامعی هنر و انتظار را همراه و همخانه همیشگی دانست که هر که وارد ساحت هنر می‌شود، خواسته یا ناخواسته بسته به نوع نگاه و تجربه شخصی این انتظار را روایت می‌کند. رئیس شورای شهر تهران با بیان اینکه باور امید و انتظار بیان همزاد تاریخ، تمدن، فرهنگ و انسان است، افزود: امیدوارم دوسالانه طلوع موجب توجه بیشتر به هنرهای تجسمی در ایران شود.

سعید کردی دبیر اجرایی دوسالانه پوستر طلوع از سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران، موزه هنرهای دینی امام علی(ع)، مسجد جمکران و فرهنگسراهای رازی و فردوس به عنوان حامیان اصلی دوسالانه نام برد و از همراهی نکردن برخی نهادها در حمایت از این رویداد هنری انتقاد کرد.

مسعود نجابتی دبیر هنری چهارمین دوسالانه پوستر طلوع دیگر سخنران مراسم اختتامیه بود که گزارشی از این دوره ارائه کرد. وی گفت: در انتخاب آثار برگزیده این دوره بیش از آنکه به فضای زیبا و فرمالیستی توجه شود، ایده و مفهوم مورد نظر هیئت داوران قرار گرفت و از این نظر آثار منتخب عمق و کیفیت بیشتری نسبت به سه دوره قبل دارد.

در دوره چهارم 468 اثر در دو بخش تصویرسازی و پوستر به دبیرخانه جشنواره رسید و از این تعداد 42 اثر به انتخاب هیئت داوران برای ارائه در نمایشگاه برگزیده شد. از میان برگزیگان هم در هر رشته سه اثر برگزیده و پنج اثر تقدیری معرفی شدند. در بخش تصویرسازی که برای نخستین بار به جشنواره افزوده شده بود، اثر تقدیری نداشت و تنها سه اثر برتر انتخاب شد.

برگزیدگان چهارمین دوسالانه ملی پوستر طلوع معرفی شدند. در رشته تصویرسازی رضا دالوند، مریم یکتافر و میثم نامدار و در رشته پوستر مهرداد خاکزاد، سیدمهدی فدوی و محمدصابر شیخ‌رضایی برگزیدگان اول تا سوم شدند و هر یک به ترتیب 30، 20 و 10 میلیون ریال به همراه لوح تقدیر، تندیس دوسالانه و نشان مسجد جمکران جایزه گرفتند.
 
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها