امروز : جمعه ۱ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 22
۰۴:۵۹
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 89612
تاریخ انتشار: ۲۸ خرداد ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۱
تعداد بازدید: 19
شاهرخ پناهی‌فرد، امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در تبریز اظهار کرد: این ششمین دوره کنسرت سالانه اقبال آذر است که در دو بخش ایرانی و جهانی با اجرای ...

شاهرخ پناهی‌فرد، امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در تبریز اظهار کرد: این ششمین دوره کنسرت سالانه اقبال آذر است که در دو بخش ایرانی و جهانی با اجرای هنرمندان فارغ‌التحصیل و هنرجوی موسیقی این هنرستان در مجتمع فرهنگی و سینمایی 22 بهمن تبریز برگزار می‌شود.

سرپرست ارکستر اقبال آذر تصریح کرد: این کنسرت نتیجه واحد درسی هنرجویان اقبال آذر به نام «ارکستر موسیقی ایرانی و جهانی» است که در پایان سال برگزار می‌شود و ماحصل آموزش‌های هنرجویان در این کنسرت اجرا می‌شود.

پناهی‌فرد گفت: بخش اول کنسرت، موسیقی ایرانی است که گروه به سرپرستی «بهرنگ تیلا» در آواز دشتی، قطعاتی از «غلامحسین بیگجه خانی»، «علینقی وزیری»، با صدای «شهرام آبرومند آذر» اجرا خواهند کرد.

وی یادآور شد: در این گروه 5 نفر از هنرجویان سال دوم و 2 نفر فارغ‌التحصیلان هنرستان استاد اقبال آذر به همراهی هنرمندان نام آشنای موسیقی استان، وحید جبارزاده (کمانچه)، رامین گل بوستانی (دف و دایره) به اجرای موسیقی خواهند پرداخت.

پناهی‌فرد ادامه داد: در بخش موسیقی جهانی، 7 قطعه؛ شامل 3 قطعه کلاسیک و 4 قطعه آذربایجانی، از «فرانتس شوبرت»، «یوهان برامس»، «فیکرت امیراف»، «سعید رستم‌اف» به رهبری «ناصر جهان‌آرای» اجرا می‌شود.

رهبر ارکستر هنرستان اقبال‌آذر خاطر نشان کرد: در این ارکستر 16 نفر از هنرجویان و فارغ‌التحصیلان به همراه 5 نفر از اساتید موسیقی «وحید جبارزاده»، «سعید گوگردچی»، «اکبر ممدوحی»، «فرهاد ممقانی» و «شهریار صدیق» اجرا خواهند کرد.

کنسرت موسیقی ایرانی و جهانی هنرمندان هنرستان استاد اقبال آذر تبریز طی روزهای 27 و 28 خرداد ماه ساعت 19 در مجتمع فرهنگی و سینمایی 22 بهمن تبریز برگزار می‌شود.
انتهای پیام/60001/ع20/د1000
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها