امروز : دوشنبه ۲۸ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 18
۰۸:۵۰
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 89616
تاریخ انتشار: ۲۸ خرداد ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۱
تعداد بازدید: 21
به گزارش خبرنگار کتاب و ادبیات فارس،‌چهارمین نمایشگاه چاپ دیجیتال و نشر رومیزی امروز با حضور محمودرضا برازش مدیرکل دفتر امور چاپ وزارت فرهنگ و ارشاد ...

به گزارش خبرنگار کتاب و ادبیات فارس،‌چهارمین نمایشگاه چاپ دیجیتال و نشر رومیزی امروز با حضور محمودرضا برازش مدیرکل دفتر امور چاپ وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و 46 شرکت داخلی و خارجی در هتل المپیک تهران افتتاح شد.

در این مراسم شهریار کاظمی عضو هیأت مدیره انجمن چاپ دیجیتال به نمایندگی از هیأت مدیره این انجمن به سخنرانی پرداخت و گفت: انجمن چاپ دیجیتال افتخار دارد که بعد از سپری شدن 7 بار هنوز موجودیت خود را از دست نداده و همچنان می‌تواند در راستای اهداف اولیه خود و کمک به اعضای خانواده چاپ دیجیتال گام بردارد.

وی اضافه کرد: شعار این انجمن همیشه «آینده چاپ، چاپ دیجیتال» بوده و هست و صنعت چاپ نیز گریزی جزئی ندارد، اما سال 92 با تمام مشکلات کوچک و بزرگ برای اهالی صنعت چاپ سپری شد و دستمایه آن جز فرسودگی تجهیزات و مسائل اقتصادی برای مسئولین و دست‌اندرکاران این صنعت چیز دیگری به همراه نداشت.

کاظمی ادامه داد: در سال‌های گذشته به علت مسائلی که در کشور ما بوجود آمد صنعت چاپ دیجیتال ایران همانند سایر کشورهای جهان رشد و توسعه نداشته است، به گونه‌ای که در سال‌های اولیه تولید این صنعت هرساله شاهد حضور تکنولوژی و خلق تکنیک‌های جدید دیجیتال در ایران بودیم.

به گفته وی از مشکلات صنعت چاپ کشور بویژه صنعت چاپ دیجیتال می‌توان به نبود متولی منطقی برای این صنعت، همکاری نکردن اتحادیه های مربوطه، نبودن نمایندگی‌های تجهیزات دیجیتال و برند‌های معروف و حرفه‌ای، افزایش قیمت ارز، نبودن تسهیلات بانکی، مشکلات گمرکی و وعده‌های عمل نکرده مسئولان اشاره کرد که همین امر باعث عقب ماندن این صنعت از تکنولوژی روز دنیا شده است و در نتیجه چیزی برای رقابت در عرصه بین‌المللی و داخلی چه در زمینه کیفیت و چه در زمینه کمیت نداریم.

این عضو هیأت مدیره انجمن چاپ دیجیتال گفت: چاپ دیجیتال در ایران از پتانسیل بالایی برخوردار است و در این سال‌ها نیز بستر بسیار مناسبی برای رشد و ترقی انسان است مهیا شده است و طبیعتا نیز مقدار بسیار جذابی برای صنعت‌گران داخلی و خارجی پدید آمده که امیدواریم مسئولان نیز به این مقوله توجه داشته و آن را مورد حمایت قرار دهند.

* ذکائی: نمایشگاه چاپ دیجیتال بدون حمایت بخش دولتی اداره می‌شود

در ادامه این مراسم جلال ذکائی رئیس چهارمین نمایشگاه چاپ دیجیتال و نشر رومیزی بیان داشت: امسال در نمایشگاه، نمایشگاه چاپ دیجیتال شاهد حضور 46 شرکت داخلی و خارجی در 3 هزار مترمربع فضای سرپوشیده هستیم.

وی اضافه کرد: به دلیل اینکه همزمان با این نمایشگاه، نمایشگاه دیگری نیز در هتل المپیک در حال برپایی است، امسال سالن 30 را در اختیار نداشته و تنها تلاش کردیم تا بر متراژ سالن 30 بیافزاییم، همچنین هنوز ما در کشور از سالن استاندارد که بتوانیم نمایشگاه‌های بین‌المللی خود را بخوبی و بدون مشکل در آن برپا کنیم، وجود ندارد.

ذکائی با اشاره به این مطلب که نمایشگاه چاپ دیجیتال تنها نمایشگاهی است که بدون حمایت دولت حتی در ایده‌پردازی و مسائل اجرایی برگزار می‌شود، گفت: این نمایشگاه توسط بخش خصوصی برگزار می‌شود که همین عدم کمک‌گیری از بخش دولتی از افتخارات مسئولان نمایشگاه چاپ دیجیتال به شمار می‌رود.

وی در پایان عنوان کرد:‌سال گذشته یکی از تولیدکنندگان بنر برای نخستین بار در نمایشگاه چاپ دیجیتال حضور به عمل آورده که خوشبختانه طبق گفته‌های وی اکنون این شرکت روزی 80 هزار مترمربع بنر تولید کرده و به بخش صادرات نیز ورود یافته است که همین امر از خیر و برکات نمایشگاه‌ چاپ دیجیتال است.

گفتنی است چهارمین نمایشگاه چاپ دیجیتال و نشر رومیزی از 27 لغایت 30 خرداد سال جاری در هتل المپیک تهران در حال برگزاری است.

انتهای پیام/و
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها