امروز : یکشنبه ۶ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 27
۱۲:۴۷
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 89617
تاریخ انتشار: ۲۸ خرداد ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۱
تعداد بازدید: 23
محمودرضا برازش مدیرکل دفتر امور چاپ وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در حاشیه بازدید از چهارمین نمایشگاه چاپ دیجیتال و نشر رومیزی در گفت‌وگو با خبرنگار ...

محمودرضا برازش مدیرکل دفتر امور چاپ وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در حاشیه بازدید از چهارمین نمایشگاه چاپ دیجیتال و نشر رومیزی در گفت‌وگو با خبرنگار کتاب و ادبیات خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در پاسخ به پرسش مبنی بر اینکه آیا وزارت ارشاد پیگیر برگرداندن مجدد روز صنعت ملی چاپ در تقویم است، بیان داشت: برخی از روزها و مناسبت‌ها توسط شورای فرهنگ عمومی از تقویم حذف شده است که ما معتقدیم روز ملی صنعت چاپ هنوز در تقویم‌ها حذف نشده است.

وی در پاسخ به این پرسش که الان حدود دو سال است که این اتفاق افتاده و روزی به عنوان صنعت چاپ در تقویم مشاهده نمی‌شود، ادامه داد: شاید در تقویم روز ملی صنعت چاپ به ثبت نرسیده باشد اما قطعا ما در همان روز برنامه‌هایی را اجرا می‌کنیم، همچنین ما با ثبت این موضوع ادعای تعطیلی روز مربوطه را نداریم.

برازش عنوان کرد: تلاش داریم تا برای برگرداندن و ثبت مجدد روز ملی صنعت چاپ به تقویم‌ از شورای فرهنگ عمومی این موضوع را پیگیری کنیم، چرا که در گذشته این شورا طی بررسی‌ها به این نتیجه رسیده بود که تعداد مناسبت‌های ما از روزهای سال بیشتر است به همین منظور تعدادی از این مناسبت‌ها را حذف کردیم.

بر اساس این گزارش حدود 2 سال پیش روز ملی صنعت چاپ به دستور مسئولان شورای فرهنگ عمومی از تقویم حذف شد که بنا بر اهمیت صنعت چاپ اکثر اهالی این صنعت خواستار ثبت مجدد این روز در تقویم شدند. هر ساله اهالی صنعت چاپ در روز 11 شهریور جشنی را با عنوان روز ملی صنعت چاپ برگزار می‌کنند.
انتهای پیام/و
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها