امروز : سه شنبه ۲۱ آذر ۱۳۹۶ - 2017 December 11
۰۲:۴۶
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 89624
تاریخ انتشار: ۲۸ خرداد ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۱
تعداد بازدید: 54
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، مشاور علمی، فرهنگی و مدیریتی معاونت فرهنگی از معرفی ناشران خارجی برای دریافت مطالبات مربوط به ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، مشاور علمی، فرهنگی و مدیریتی معاونت فرهنگی از معرفی ناشران خارجی برای دریافت مطالبات مربوط به نمایشگاه 24 و 25 به بانک عامل خبر داد و گفت: بر اساس آخرین گزارش دریافتی مربوط به صبح امروز(27 خرداد ماه) مبلغ 3 میلیون و 200 هزار یورو از مبلغ کل بدهی‌های ناشران جهت دریافت مطالبات به بانک عامل معرفی شده‌اند.

همایون امیرزاده مشاور علمی، فرهنگی و مدیریتی معاونت امور فرهنگی با تایید خبر وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی مبنی بر پرداخت مطالبات ناشران خارجی گفت: از نظر معاونت امور فرهنگی مطالبات ناشران خارجی در نمایشگاه کتاب 24 و 25 تعیین تکلیف شده است.

وی با اشاره به تلاش 3 ساله برای حل این مشکل گفت: پس از پی گیری‌های 3 ساله با اقدامات و رایزنی‌های صورت گرفته از سوی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی، معاون امور فرهنگی و رئیس کل بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران که شخصا پی گیر حل این مشکل بودند، نسبت به آزاد سازی منابع ارزی متعلق به موسسه مجری نزد بانک ملت (مبلغ 3 میلیون و 700 هزار یورو) اقدام شد.

امیرزاده ادامه داد: پس از این اقدام، بلافاصله مراتب از طریق موسسه مجری نمایشگاه‌های 24 و 25 به ناشران ذی نفع ابلاغ شد و از آن زمان تاکنون مراحل قانونی جهت معرفی برای پرداخت مطالبات مسیر عادی خود را طی می کند. به حمدالله از 24 خرداد  سال جاری، معرفی ناشران به بانک ملت آغاز شده است و همچنان ادامه دارد.

مشاور علمی، فرهنگی و مدیریتی معاونت امور فرهنگی درباره روند معرفی ناشران جهت دریافت مطالبات به ناشران گفت: بر اساس آخرین گزارش دریافتی مربوط به صبح امروز(27 خرداد ماه) مبلغ 3 میلیون و 200 هزار یورو از مبلغ کل بدهی‌ها جهت دریافت به بانک عامل معرفی شده است. این ناشران شامل شرکت خدمات کتاب، شرکت نگارستان کتاب آبی، ویژه نشر، بدر قشم، آمه، سپ لای، آوند دانش و ای تی ای هستند. مابقی مطالبات پس از کسر بدهی‌های مربوط به اجاره غرفه‌ها به مبلغ 107 هزار یورو می‌باشد که پس از بررسی‌های لازم به بانک معرفی خواهند شد.

وی افزود: برخی از موانع موجود پس از آزاد سازی منابع ارزی مربوط به تعیین تکلیف بدهی ناشران بابت اجاره غرفه و برخی دیگر نیز در خصوص اعلام شماره حساب ناشران بوده است و مشکل دیگری از نظر معرفی به بانک وجود ندارد.
انتهای پیام/و
برچسب ها:
آخرین اخبار