امروز : چهارشنبه ۲ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 23
۰۸:۵۵
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 89646
تاریخ انتشار: ۲۹ خرداد ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 56
خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس ـ سجاد اسلامیان: این روزها مردم در کشورهای جهان عرب در حال آماده شدن برای ماه رمضان هستند و چند ماهی ...

خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس ـ سجاد اسلامیان: این روزها مردم در کشورهای جهان عرب در حال آماده شدن برای ماه رمضان هستند و چند ماهی است که دست‌اندرکاران فرهنگ و هنر و تلویزیون این کشورها در حال ساخت سریال‌هایی برای دیده شدن در ماه رمضان هستند.

بنابر این گزارش ماه رمضان در میان شبکه‌های تلویزیونی جهان عرب و در میان سریال‌سازان «فصل سریال» خوانده می‌شود و هر سریال سعی می‌کند در این رقابت بیشترین بیننده را به خود جذب کند.

یکی از این سریال‌ها که به نظر می‌رسد در رمضان امسال مورد توجه بسیاری قرار بگیرد سریال مصری «یک عمر دوستی» است که به داستان دوستی بین «جمال عبدالناصر» رهبر انقلاب 1952 با «ژنرال عبدالحکیم عامر» وزیر جنگ مصر در دوران حکومت وی می‌پردازد.
 
در این سریال که سناریوی آن را ممدوح اللیثی نویسنده برجسته مصری که اخیرا فوت کرد، نوشته و «عثمان ابولبن» آن را کارگردانی کرده است دو داستان دوستی روایت می‌شود؛ متن این سریال داستان دوستی عبدالناصر و ژنرال عامر از دانشگاه نظامی مصر تا حکومت در سال 1952 تا شکست در جنگ شش روزه 1967 است و در حاشیه این سریال داستان عشق بین یک بازیگر مصری با ژنرال عامر که منجر به ازدواج آنها شد روایت می‌شود.

این سریال از کتاب «رئیس و ژنرال» نوشته ممدوح اللیثی اقتباس شده و اگرچه وی نوشتن سناریوی آن را آغاز کرده بود اما با خبر وفاتش در نخستین روز سال 2014 عملا کار توسط «محمد نایر» تکمیل شد.
  
در سریال «یک عمر دوستی» همچنین بازیگران مطرحی چون «جمال سلیمان» بازیگر نقش دکتر در فیلم بازمانده در نقش جمال عبدالناصر بازی می‌کند و در کنار او «باسم سمره» در نقش ژنرال عامر و چهره‌های دیگر سینما و تلویزیون جهان عرب چون صبرى فواز، عاطف عمار و دره بازی می‌کنند.

بنابر این گزارش، جمال سلیمان بازیگر اصلی این سریال گفته که برای آماده شدن برای نقش جمال عبدالناصر شش ماه درباره این چهره سیاسی مطالعه کرده است.
  
به گزارش فارس، «عبدالحکیم عامر» از چهره‌های نزدیک جمال عبدالناصر در کودتای افسران جوان 1952 مصر بود که تا جنگ شش روزه اعراب و اسرائیل در سمت وزیر دفاع مصر فعالیت کرد و پس از شکست مصر در آن جنگ خانه‌نشین شد.

پیش از این، این چهره مصری حداقل در فیلم «ایام سادات»(2001) و سریال «عندلیب»(2006) به تصویر کشیده شده است و جمال عبدالناصر نیز تاکنون 5 بار در قاب تلویزیون رخ نموده که سریال‌های «پاسخ قلبم»، «ام کلثوم»، «شوالیه عشق»، «عندلیب» و «ناصر» از جمله آنهاست و در کنار آن در دو فیلم «ناصر 56» و «جمال عبدالناصر»(1998) به تصویر کشیده شده است.
 
 
 
تیزر ابتدایی سریال «یک عمر دوستی»

 
   
انتهای پیام/س
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها