امروز : پنجشنبه ۲ فروردین ۱۳۹۷ - 2018 March 21
۰۱:۴۱
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 8965
تاریخ انتشار: ۳۰ اردیبهشت ۱۳۹۲ - ساعت ۱۶:۱۷
تعداد بازدید: 110
به گزارش فارس به نقل از سی نت، بر اساس آماری که گوگل در این زمینه منتشر کرده هر روز به یک میلیارد درخواست ترجمه توسط سرویس ترجمه این سایت رسیدگی می ...

به گزارش فارس به نقل از سی نت، بر اساس آماری که گوگل در این زمینه منتشر کرده هر روز به یک میلیارد درخواست ترجمه توسط سرویس ترجمه این سایت رسیدگی می شود و تعداد کاربران خدمات یاد شده به 200 میلیون نفر در روز رسیده است.

جاش استله مدیر واحد خدمات ترجمه و مهندسی موبایل گوگل در این مورد گفته است: 92 درصد از کاربران این خدمات در خارج از آمریکا زندگی می کنند و اگر چه انگلیسی پرکاربردترین زبان در اینترنت است، اما این شرایط به تدریج در حال تغییر بوده و استفاده از دیگر زبان ها در فضای مجازی رو به افزایش است.

از جمله عوامل این مساله می توان به پشتیبانی از نگارش راست به چپ در اکثر مرورگرها و همین طور امکان نگارش آدرس های اینترنتی به زبان های غیرلاتین اشاره کرد.

خدمات ترجمه گوگل هم اکنون به 71 زبان ارائه می شود و 5 زبان هم به تازگی به آن افزوده شده است. بر اساس آمار تعداد لغاتی که هر روز از طریق این سرویس ترجمه می شود از تعداد لغات موجود در بیش از یک میلیون کتاب بیشتر است.
خدمات ترجمه گوگل از سال 2001 راه اندازی شده است.
انتهای پیام/ح
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها