امروز : دوشنبه ۳۰ بهمن ۱۳۹۶ - 2018 February 19
۱۸:۳۸
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 8969
تاریخ انتشار: ۳۰ اردیبهشت ۱۳۹۲ - ساعت ۱۶:۱۷
تعداد بازدید: 199
به گزارش خبرنگار فناوری اطلاعات خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، آزاده داننده رئیس سازمان نظام صنفی رایانه‌ای استان تهران اظهار داشت: ...

به گزارش خبرنگار فناوری اطلاعات خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، آزاده داننده رئیس سازمان نظام صنفی رایانه‌ای استان تهران اظهار داشت: شیوه اخیر ارائه خدمات اینترنتی که از ظرفیتی به حجمی تبدیل شده به اعتقاد فعالان حوزه ارائه پهنای باند مناسب‌تر از شیوه گذشته است.

وی ادامه داد: فعالان حوزه ارائه اینترنت در پهنای باند معتقدند تصمیم اخیر دولت برای ارائه اینترنت به روش حجمی تصمیم درستی بوده است و به طور میانگین در شرایط عادی مصرف کنندگان از این شیوه راضی‌تر هستند.

رئیس سازمان نظام صنفی رایانه‌ای استان تهران افزود: شرکتهای خصوصی معتقدند این شیوه مشکل کندی اینترنت را تا حدی برطرف و مدیریت را ساده‌تر کرده است.

داننده یادآور شد: در جلسه روز گذشته هیأت مدیره سازمان نظام صنفی رایانه‌ای استان تهران تمهیدات جدیدی در خصوص اینترنت اندیشیده شد در این جلسه مطرح شد که برخی از سرویس دهنده‌ها مشکل قطعی اینترنت دارند و برخی دیگر قطعی ندارند و شرایط برای همه به یک صورت نیست.

رئیس سازمان نظام صنفی رایانه‌ای استان تهران همچنین در این نشست توسعه بازار و معرفی فرصت‌های کسب و کار، تشکیل انجمن تأمین کنندگان ICT کشورهای حوزه اکو و رفع مشکل بیمه‌ای شرکت‌های فناوری اطلاعات را از جمله اقدامات سازمان نظام صنفی رایانه‌ای استان تهران برشمرد.

داننده در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به تغییرات نرخ ارز و تأثیر افزایش قیمت ارز در فعالیت بازار فناوری اطلاعات و ارتباطات اظهار داشت: در نتیجه این عامل شاهد رکود و کاهش جنب‌وجوش در بسیاری از بازارها بودیم.

وی ادامه داد: سال گذشته از معاونت ریاست جمهوری بخشنامه‌ای ابلاغ شد که براساس آن بر قراردادهایی که بخش خصوصی با سازمانها و شرکتهای دولتی داشت افزایش نرخ ارز لحاظ شد که این عامل کمک بزرگی به شرکتهای حوزه ICT بود.

* الکامپ از سطح حرفه‌ای خارج و عرصه قدرت‌نمایی شده است

رئیس سازمان نظام صنفی رایانه‌ای استان تهران در بخش دیگری از سخنان خود در خصوص حذف مقطعی نمایشگاه الکامپ از تقویم نمایشگاه کشور اظهار داشت: در این خصوص توضیحاتی را نه از جانب سازمان صنفی رایانه‌ای بلکه از جانب خودم لازم می‌دانم.

وی گفت: الکامپ ویژگی‌هایی دارد و آنقدر حساسیت که شاهد تصمیمات مقطعی و متنوع و یکباره در خصوص الکامپ هستیم.

وی گفت: نیروهایی که می‌توانند در خصوص الکامپ تصمیم بگیرند با هم برابری می‌کنند و به همین دلیل یک تصمیمی در مورد الکامپ گرفته می‌شود و با فشار گروه دیگر تصمیم عوض می‌شود.

داننده ادامه داد: الکامپ از کانال مجرای حرفه‌ای خارج بوده و عرصه‌ای برای یک سری قدرت‌نمایی شده و از شکل افتاده است.

رئیس سازمان نظام صنفی رایانه‌ای استان تهران تصریح کرد: وقتی برگزاری نمایشگاه‌ها می‌تواند درآمدی زیادی داشته باشد و درآمد محور می‌شود، رقابت زیاد خواهد شد.

وی همچنین در خصوص پیش‌بینی حضور شرکت‌های حوزه فناوری اطلاعات و ارتباطات در الکامپ امسال اظهار داشت: حضور در الکامپ تابع شرایط بازار است همچنان که سال گذشته شاهد حضور ترکیب تازه‌ای از خدمات ارتباطی بودیم.
انتهای پیام/ح
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها