امروز : جمعه ۴ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 25
۰۴:۳۹
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 89694
تاریخ انتشار: ۲۹ خرداد ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 77
به گزارش خبرنگار پارلمانی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس‌، نمایندگان مجلس شورای اسلامی در جلسه علنی صبح امروز (چهارشنبه) خانه ملت و در ...

به گزارش خبرنگار پارلمانی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس‌، نمایندگان مجلس شورای اسلامی در جلسه علنی صبح امروز (چهارشنبه) خانه ملت و در ادامه رسیدگی به طرح جامع کاداستر کشور، ماده 13 این طرح را پس از بحث و تبادل نظر، به تصویب رساندند.

به موجب مصوبه مجلس، در مواردی که اسناد مالکیت موجود با اطلاعات و نقشه‌های کاداستر مغایرت داشته باشد و این امر ناشی از اشتباهات ثبتی بوده و خللی به حقوق همجواران وارد نکند، هیأت نظارت ثبت استان با رعایت موازین قانونی و با اخذ توضیح از ذی‌نفع و دستگاه‌های اجرایی ذی‌ربط و مجری طرح حدنگار (کاداستر) در شهرستان مربوط نسبت به موضوع رسیدگی و مبادرت به صدور رأی می‌کنند، رأی صادر شده قطعی است.

طبق مصوبه مجلس در تبصره این ماده، در صورتی که مغایرت مذکور در این ماده موجب کاهش حقوق صاحب سند شود و اعتراض نداشته باشد، مطابق ماده 12 عمل می‌شود.

نمایندگان مقرر کردند که در استان‌هایی که ایجاد شعبه یا شعب دیگر از هیأت نظارت ضرورت دارد، رییس سازمان ثبت اسناد و املاک آن شعبه یا شعب را با همان ترکیب اعضا و اختیارات تأسیس می‌کند.

همچنین در صورت ضرورت با پیشنهاد رئیس‌ سازمان ثبت اسناد و املاک کشور و تصویب رئیس قوه قضائیه شعبه یا شعب دیگری از شورای عالی ثبت با همان ترکیب اعضا و اختیارات ایجاد می‌شود و یکی از مدیران کل مسلط به امور ثبتی با حکم رئیس سازمان ثبت اسناد و املاک کشور جایگزین معاون املاک یا اسناد سازمان ثبت اسناد و املاک در شعب جدید آن شورا می‌شود.

وکلای ملت با 140 رأی موافق، 5 رأی مخالف و 5 رأی ممتنع از 200 نماینده حاضر در جلسه، ماده 13 این طرح را به تصویب رساندند.

انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار