امروز : یکشنبه ۳ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 24
۱۹:۵۸
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 89701
تاریخ انتشار: ۲۹ خرداد ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 72
آیت‌الله سیدمحمد قائم‌مقامی، استاد و پژوهشگر حوزه و دانشگاه در گفت‌وگو با خبرنگار سیاسی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس با اشاره به ...

آیت‌الله سیدمحمد قائم‌مقامی، استاد و پژوهشگر حوزه و دانشگاه در گفت‌وگو با خبرنگار سیاسی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس با اشاره به بیانات مقام معظم رهبری در حرم مطهر امام خمینی(ره) در سالروز رحلت رهبر کبیر انقلاب اسلامی گفت:‌ اشاره رهبری به اجرای شریعت اسلامی در این مقطع خاص خیلی موضوعیت دارد.

وی با تأکید بر اینکه تحقق جمیع اهداف نظام اسلامی مانند عدالت، معنویت، آزادی و تمام این امور موکول به اجرای شریعت اسلامی است، بیان کرد: تأکید رهبری بر این موضوع، پاسخی به این ایده است که معتقد است وظیفه حکومت اجرای شریعت نیست و باید به نوعی بی‌تفاوت باشد.

آیت‌الله قائم‌مقامی کارویژه حکومت دینی را اجرای شریعت خواند و گفت: دین یک مجموعه کامل از احکام، قوانین، اخلاقیات و معارف است و نمی‌توان بخشی از آن را جدا کرد.

اسلام یعنی همه ابعاد آن

وی تحقق همه ابعاد دین را در گرو اجرای شریعت عنوان کرد و افزود: اجرای شریعت در عرض ابعاد دیگر دین نیست و اسلام یعنی همه بخش‌های آن از جمله اجرای شریعت.

استاد و پژوهشگر حوزه و دانشگاه به برخی اظهار نظرها مبنی بر اینکه اجرای دین نه وظیفه دولت بلکه وظیفه علما و فقهاست، اشاره کرد و گفت: بی‌تفاوتی حکومت نسبت به دین مردم و سپردن آن به فقها برداشتی غلط از رابطه دولت و مردم است، در حالی که این صریح نص قرآن کریم است که وقتی صالحان به قدرت می‌رسند، دین را اقامه می‌کنند.

وی در این باره افزود: این به آن معناست که اقامه دین، سنت الهی، سنت پیامبر(ص)، امر به معروف و نهی از منکر و اقامه نماز رسالت صالحان است و دولت نباید نسبت به امور دینی بی‌تفاوت شود.
 
اجرای شریعت با گذشت زمان ضروری‌تر می‌شود

آیت‌الله قائم‌مقامی از هرچه ضروری‌تر شدن اجرای شریعت با گذشت زمان سخن گفت و تصریح کرد: حکومت‌‌ها درست مانند فرد فرد انسان‌ها نمی‌توانند در برابر ایمان و کفر بی‌تفاوت باشند، یعنی یا باید مؤمن باشند یا کافر و این ادعای غرب است که کفر و ایمان مردم باید برای غرب علی السویه باشد.

این استاد و پژوهشگر حوزه و دانشگاه گفت: البته ما معتقدیم غرب در این ادعای خود صادق نبوده و خود در برابر کفر و ایمان مردم بی‌تفاوت نیست و کفر را حمایت کرده و زمینه‌ای فراهم می‌کند که کافران راحت‌تر زندگی کنند.
انتهای پیام/ 
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها