امروز : جمعه ۱ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 22
۱۵:۲۱
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 8972
تاریخ انتشار: ۳۰ اردیبهشت ۱۳۹۲ - ساعت ۱۶:۱۷
تعداد بازدید: 116
به گزارش گروه اقتصاد بین‌الملل فارس به نقل از دیلی‌تایمز، اتحادیه بنگاه‌های اقتصادی کوچک و متوسط پاکستان از وزارت بازرگانی این کشور درخواست کرد تا در ...

به گزارش گروه اقتصاد بین‌الملل فارس به نقل از دیلی‌تایمز، اتحادیه بنگاه‌های اقتصادی کوچک و متوسط پاکستان از وزارت بازرگانی این کشور درخواست کرد تا در عوض پول برق وارداتی از ایران به پاکستان، بعلاوه گندم، برنج نیز به ایران صادر کند.

ذولفقار تاور رئیس این اتحادیه در بیانیه‌ این اتحادیه اعلام کرد: ورود مجدد به بازار ایران به منظور فروش انواع برنج پرطرفدار پاکستان، اقدامی عاقلانه خواهد بود.

وی افزود: صادرکنندگان برنج از وزارت بازرگانی پاکستان درخواست کرده‌اند تا ترتیبات لازم برای تبدیل ارزهای 2 کشور به یکدیگر به منظور صادرات برنج باسماتی و دیگر انواع برنج به ایران را فراهم کند اما به علت موانع و مشکلات، با وجود توافق 2 کشور برای تبدیل ارزهای یکدیگر، اقدامی انجام نشده است.

تاور تصریح کرد: ایران بازار سنتی برنج پاکستان است و ما این بازار را به علت قطع ارتباط سوئیفت با ایران و نبود ترتیبات پرداخت از دست داده و به هند واگذار کرده‌ایم.

وی خاطرنشان کرد: اگرچه صادرات مواد غذایی و دارو تحت تحریم قرار ندارد اما صادرکنندگان از نظر فنی، به علت تحریم ایران از سوی سوئیفت، توانایی صادرات موادغذایی به این کشور را ندارند.

اتحادیه بنگاه‌های اقتصادی کوچک و متوسط پاکستان از وزارت بازرگانی این کشور درخواست کرد تا برنج را نیز مانند گندم برای تهاتر در برابر پول برق صادراتی ایران به پاکستان در نظر بگیرد.

انتهای پیام/م
 
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها