امروز : چهارشنبه ۳۰ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 20
۲۳:۵۱
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 89736
تاریخ انتشار: ۲۹ خرداد ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 66
داود نوروزخانی امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در اراک اظهار داشت: در حال حاضر در استان به استثنای شهرستان ساوه 800 بیمار کلیوی وجود دارد که از ...

داود نوروزخانی امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در اراک اظهار داشت: در حال حاضر در استان به استثنای شهرستان ساوه 800 بیمار کلیوی وجود دارد که از خدمات این انجمن بهره‌مند هستند.

وی تصریح کرد: از ابتدای سال جاری تاکنون سه نفر از بیماران مبتلا به ناراحتی‌های کلیوی از طریق اهدای عضو بیماران مرگ مغزی تحت عمل پیوند کلیه قرار گرفته‌اند.

مدیرعامل انجمن حمایت از بیماران کلیوی استان مرکزی ادامه داد: سال گذشته 29 عمل پیوند کلیه برای بیماران کلیوی استان صورت گرفت که از این تعداد 24 پیوند متعلق به افراد مرگ مغزی بود که با اهدای اعضای بدن موجب نجات جان بسیاری از بیماران شدند.

نوروزخانی با بیان اینکه اهدای عضو نیاز به فرهنگ‌ سازی دارد، بیان کرد: فرد دچار مرگ مغزی می‌تواند به 18 نفر عضو و بافت اهدا کند، خوشبختانه با فرهنگ‌ سازی، میزان رضایت خانواده‌ها از اهدای اعضای عزیزانشان افزایش یافته است و این روند روز به روز بهتر هم می‌شود.

وی ادامه داد: ما باید از همه ظرفیت‌هایمان برای نجات جان بیماران استفاده کنیم که در اولویت اول، گرفتن عضو از مرگ مغزی است که خوشبختانه با ایثارگری که مردم ما دارند، از اهدای عضو بسیار استقبال شده و پیشرفت‌های زیادی درکشور ما انجام گرفته است، بعداز آن هم گرفتن عضو از شخص زنده مطرح است که علاوه بر نجات ‌دادن جان انسان‌ها اهدا کنندگان هم به آرامش روحی می‌رسند.
انتهای پیام/87009/س20/ث3001
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها