امروز : دوشنبه ۳۱ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 May 21
۱۲:۲۷
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 8974
تاریخ انتشار: ۳۰ اردیبهشت ۱۳۹۲ - ساعت ۱۶:۱۷
تعداد بازدید: 104
سید رضا نورانی در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در پاسخ به اینکه پرتقال‌های مصری و ترک در بازار به فروش ...

سید رضا نورانی در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در پاسخ به اینکه پرتقال‌های مصری و ترک در بازار به فروش می‌رسد، گفت: از یکی دو هفته اخیر گزارش‌هایی به اتحادیه صادر کنندگان و واردکنندگان مبنی بر وجود پرتقال، آناناس، نارگیل، انگور، گلابی و زنجبیل خارجی در بازار رسیده است.

رئیس اتحادیه صادرکنندگان و واردکنندگان محصولات کشاورزی افزود: وجود این میوه‌ها در بازار در حالی است که واردات انواع میوه به غیر از موز ممنوع اعلام شده است.

وی ادامه داد: حتی اخیرا از مرز بازرگان نیز یکی از اعضای اتحادیه تماس گرفت و ورود پرتقال را از این مرز خبرداد، از همدان نیز تماس گرفته و وجود پرتقال خارجی در بازارهای این استان را خبر داده‌اند.

نورانی گفت: از آنجایی که این میوه‌ها فساد پذیر هستند و باید سردخانه‌ای باشند واردات آن‌ها به نظر عجیب می‌آید.

وی ادامه داد: اگر فرض کنیم که این میوه‌ها با مجوز تعاونی‌های مرز نشین نیز آمده باشد باید در همان استان‌ها مصرف شود و اگر از این استان‌ها خارج شود باز قاچاق محسوب می‌شود.

رئیس اتحادیه صادر‌کنندگان واردکنندگان میوه تصریح کرد: دولت باید جلوی ورود این میوه‌ها به کشور را بگیرد زیرا از آنجایی که قرنطینه آن‌ها رعایت نمی‌شود احتمال بروز انواع آفات وجود دارد که در صورت شیوع برای مبارزه با آن میلیون‌ها دلار باید هزینه شود.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها