امروز : دوشنبه ۴ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 25
۰۴:۳۸
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 89745
تاریخ انتشار: ۲۹ خرداد ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 53
محمود فرشیدی، دبیرکل کانون تربیت اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار آموزش و پرورش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس و با اشاره به برگزاری اجلاس ...

محمود فرشیدی، دبیرکل کانون تربیت اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار آموزش و پرورش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس و با اشاره به برگزاری اجلاس یک روزه دبیران کانون سراسر کشور در تهران، اظهار داشت: کانون تربیت اسلامی یک تشکیلاتی است که هدف آن فراهم کردن ایجاد زمینه حاکمیت نظام تربیتی اسلامی در جامعه است.

وی افزود: از سال 1377 که این تشکیلات فرهنگی، سیاسی و اجتماعی تشکیل شد و تا به حال سعی شده است در موارد مختلف و در زمینه تعلیم و تربیت اسلامی رهنمودهای رهبر معظم انقلاب را پیگیری کند و راهکارها را ارائه و زمینه تحقق آن را فراهم کند.

فرشیدی با اشاره به برخی از وظایف کانون تربیت اسلامی، خاطرنشان کرد: برگزاری همایش، حضور رسانه‌ای، برگزاری کارگاه‌های آموزشی، صدور بیانیه، انتشار نشریه زمزمه و باشگاه خبری رسانه معلم از مجموعه راهکارهای ارائه شده است که سعی کردیم منویات رهبری را پیگیری کنیم.

وی ادامه داد: رهبر معظم انقلاب در اردیبهشت ماه امسال در جمع فرهنگیان حضور یافتند و مجموعه‌ای از دیدگاه‌های خودشان را درباره آموزش و پرورش ارائه کردند و ما به دنبال پیگیری این رهنمودها هستیم.

دبیر کل کانون تربیت اسلامی با بیا اینکه یک همایش یا جلسه‌ای تحت عنوان «معلمان پیگیر مطالبات رهبری» را برگزار خواهیم کرد، تصریح کرد: در این ارتباط از دبیران کانون‌های سراسر کشور خواستیم هر کدام درباره یکی از موضوعاتی را که رهبری مطرح کردند، تحلیل و پژوهش انجام دهند تا در این همایش فرصت استفاده از آن را داشته باشیم که هم راهکارهایی ارائه شود و هم پیگیر باشیم؛ برای اینکه دستگاه‌های مسئول از جمله آموزش و پرورش و دیگر دستگاه‌ها که در این زمینه مسئولیت دارند پیگیری کنند تا اجرایی شود.

فرشیدی با بیان اینکه 10 موضوع از محورهای سخنان رهبر معظم انقلاب را استخراج کردیم، گفت: «تکریم معلم»، «رسالت فرهنگی تربیتی معلم»، «سند تحول»، «توسعه منابع مالی و رفع مشکلات معیشتی معلمان»، «ممنوعیت نگاه حزبی و سیاسی به آموزش و پرورش»، «دانشگاه فرهنگیان و اهمیت آن»، «معاونت پرورشی»، «اولویت داشتن مقطع ابتدایی»، «به کارگیری نیروهای جوان، با انگیزه، با نشاط و انقلابی» و «محکم بودن کتاب‌های درسی از لحاظ محتوا» از محورهای پژوهش‌هاست.

وی گفت: اجلاس دبیران کانون‌های تربیت اسلامی روز پنجشنبه 29 خردادماه برگزار خواهد شد و حجت‌الاسلام و المسلمین تقوی دبیر شورای سیاست‌گذاری ائمه جمعه و یکی از نمایندگان مجلس شورای اسلامی به عنوان سخنرانان این اجلاس خواهند بود.

دبیر کل کانون تربیت اسلامی با اشاره به اینکه در پایان این اجلاس قطعنامه‌ای خواهیم داشت، اظهار کرد: طبیعی است ما به عنوان یک تشکل طبعاٌ مسائل سیاسی کلان جامعه را بررسی می‌کنیم و راجع به دغدغه‌های رهبری و سیاسی نبودن آموزش و پرورش و تکریم معلم راهکارهایی را خواهیم داشت و معتقد هستیم این راهکارها باید به اجرا در بیاید.

انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها