امروز : جمعه ۴ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 25
۱۳:۳۸
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 89752
تاریخ انتشار: ۲۹ خرداد ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 59
به گزارش خبرنگار فارس،  شبگردی خبرنگاران که با حضور مهندس مظفر مدیرعامل سازمان تاکسیرانی ، فرزاد خلفی معاون رسانه و آرش ظفری معاون روابط عمومی مرکز ...

به گزارش خبرنگار فارس،  شبگردی خبرنگاران که با حضور مهندس مظفر مدیرعامل سازمان تاکسیرانی ، فرزاد خلفی معاون رسانه و آرش ظفری معاون روابط عمومی مرکز ارتباطات و امور بین الملل شهرداری تهران و معاونان سازمان تاکسیرانی برگزار شد ابتدا خبرنگاران با حضور در پایانه تاکسیرانی نوبنیاد ضمن بازدید از این پایانه با رانندگان تاکسی به گپ و گفت پرداختند.

در ادامه این مراسم خبرنگاران با حضور در سازمان تاکسیرانی از بخش های مختلف این سازمان به ویژه مرکز مدیریت هوشمند بازدید کردند و مدیران سازمان تاکسیرانی نیز توضیحاتی پیرامون فعالیت این مرکز ارائه دادند.

بر اساس این گزارش تجهیز واحدهای گشتی تاکسیرانی به جی پی اس و امکان رصد آنها درسراسرشهر تهران ، صدور پروانه هوشمند برای تاکسیرانان ، تجهیز پایانه های تاکسی به دوربین های پلاک خوان و... از مهم ترین اقدامات و کارکردهای مرکز کنترل و نظارت هوشمند سازمان تاکسیرانی شهرتهران بود که توسط مدیران مرکز برای خبرنگاران تشریح شد.

مدیرعامل سازمان تاکسیرانی تهران نیز در این مراسم با ابراز خوشحالی از اینکه اصحاب رسانه دراین بازدید از نزدیک با مشکلات و معضلات این سازمان و قشر زحمت کش تاکسیرانان آشنا شدند، خواستار کمک اهالی رسانه برای ارتقای فرهنگ استفاده ازناوگان حمل و نقل عمومی بخصوص تاکسی شد .

میثم مظفر در ادامه به تشریح عملکرد سازمان تاکسیر انی شهرتهران پرداخت و گفت: ناوگان تاکسیرانی پایتخت در کنار ناوگان اتوبوسرانی، مترو و مسافربران شخصی نقش مهمی در سفرهای درون شهری برعهده دارد.

وی با بیان اینکه بیش از22 درصد از سهم سفرهای درون شهری به ناوگان تاکسیرانی اختصاص دارد، افزود: روزانه 80 هزار تاکسیران درشهر تهران بیش از4 میلیون مسافر را در پایتخت جابجا می کنند .

مدیرعامل سازمان تاکسیرانی شهرتهران با بیان اینکه تاکسیران ها یکی از لایه های اجتماعی تاثیرگذار در کشور هستند، تصریح کرد: در تهران بیش از 105 هزار راننده تاکسی و کمک راننده تاکسی داریم که این تعداد را اگر با خانواده های آنان جمع کنیم بیش ازنیم میلیون از جمعیت شهرتهران را خانواده بزرگ تاکسیرانی تشکیل می دهد.

وی خاطرنشان کرد: دردوسال اخیر برنامه های خدماتی و رفاهی گسترده ای برای رانندگان برگزار کردیم که هفته خدمات - رفاهی بشارت ، بیمه تکمیلی رایگان عمرحوادث، تخفیف بیمه نامه های شخص ثالث و بدنه، استفاده رایگان از مجموعه های ورزشی شهرتهران و... ازاین قبیل اقدامات بودند.

مظفر با اشاره به اینکه دردوره جدید مدیریت شهری به مرور به مسائل آموزشی و تربیتی هم پرداختیم، گفت: اعتقادمان بر این بوده و هست که اگر در تاکسیرانان عزیز یک ارتقای فرهنگ رفتاری صورت گیرد، آن را در فرهنگ جامعه مشاهده خواهیم کرد.

مدیرعامل سازمان تاکسیرانی شهرتهران افزود: درحال حاضر دانشگاه عملی و کاربردی تاکسیرانی نیز شهر تهران را آماده افتتاح و بهره برداری داریم که در این مرکز رشته کاردان حرفه ای تاکسیرانی قرار است تدریس و به دانش آموختگان موارد آموزشی ارایه شود.

وی با بیان اینکه نوسازی ناوگان تاکسیرانی شهرتهران یکی دیگر از دغدغه های ما در سازمان است، تصریح کرد: هم اکنون در نظرداریم بیش از4 هزار خودروی فرسوده پیکان و پراید را در چندماه آینده تبدیل به احسنت کنیم .

مظفر افزود: با این نوسازی که در یکی از ناوگان های مهم حمل ونقل عمومی شهرتهران انجام می شود ما شاهد کاهش 5 هزار تن ذرات آلاینده در این شهرخواهیم بود.

در بخشی دیگر از این مراسم فرزاد خلفی ، معاون رسانه مرکز ارتباطات وامور بین الملل شهرداری تهران ضمن قدردانی از حضور خبرنگاران و عکاسان رسانه ها در شبگردی ها ، گفت: هدف از برگزاری این برنامه خارج کردن ارتباط خبرنگاران و رسانه ها با سازمان از حالت کلیشه ای به فضایی نزدیک و توام با واقعیت است که خبرنگاران از نزدیک با فعالیت ها ، وظایف  و فرآیند کار سازمان های مختلف شهرداری آشنا می شوند.

وی توجه ویژه به حوزه حمل و نقل عمومی را از مهمترین رویکردهای شهرداری تهران دانست و افزود: در این زمینه رسانه ها باید به فرهنگسازی بپردازند تا با کمک آنها ، شهروندان ، دولت و شهرداری بتوانیم اقدامات مفید و مثمرثمری در این حوزه انجام دهیم.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار