امروز : سه شنبه ۴ مهر ۱۳۹۶ - 2017 September 26
۲۲:۲۳
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 89753
تاریخ انتشار: ۲۹ خرداد ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 51
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس از بجنورد، نامدار عبدالهیان ظهر امروز در نشست خبری با خبرنگاران اظهار کرد: دانش‌آموزان با ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس از بجنورد، نامدار عبدالهیان ظهر امروز در نشست خبری با خبرنگاران اظهار کرد: دانش‌آموزان با نیازهای ویژه در هفت گروه تقسیم‌بندی می‌شوند.

وی با بیان اینکه برخی از دانش‌آموزان استثنایی در قالب طرح تلفیقی با دیگر دانش‌آموزان در مدارس عادی مشغول به تحصیل هستند، افزود: از مجموع دانش‌آموزان استثنایی کشور هم‌اکنون 35 هزار نفر زیر‌پوشش این طرح قرار گرفته‌اند.

عبدالهیان با بیان اینکه 50 درصد دانش‌آموزان مشغول به تحصیل در مدارس استثنایی کشور کم‌توان ذهنی هستند، اضافه کرد: دانش‌آموزان کم‌توان ذهنی مشمول این طرح نخواهند بود.

وی با تاکید بر اینکه نباید به دانش‌آموزان استثنایی با دیده تحقیر‌آمیز در جامعه نگاه شود، تصریح کرد: امروزه در دنیا سن تقویمی دانش‌آموزان برای ورود به مدرسه کفایت نمی‌کند بلکه باید آمادگی ذهنی برای ورود به مدرسه داشته باشند.

معاون وزیر آموزش و پرورش همچنین از برگزاری 2 جشنواره کشوری فرهنگی هنری و تربیت بدنی برای دانش‌آموزان استثنایی خبر داد و تصریح کرد: در جشنواره فرهنگی هنری دانش‌آموزان برتر در مدارس شناسایی و معرفی می‌شوند و سپس با هم رقابت می‌کنند.

وی اظهار کرد: در جشنواره تربیت بدنی که از سوی معاونت تربیت بدنی کشور برگزار می‌شود، دانش‌آموزان شناسایی و برای مسابقات پارالمپیک آماده خواهند شد.

عبدالهیان با اشاره به اینکه طرح خودکفایی فرشتگان زمینی که مختص دانش‌آموزان استثنایی است نیز اجرا می‌شود، افزود: این طرح در حال مطالعه بوده و خراسان شمالی به عنوان استان پایلوت این طرح در کشور انتخاب شده است.

به گزارش فارس، هزار و 308 دانش‌آموز استثنایی در استان خراسان شمالی مشغول به تحصیل هستند.
انتهای پیام/63002/ز30
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها