امروز : دوشنبه ۳۱ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 May 21
۲۲:۵۸
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 89754
تاریخ انتشار: ۲۹ خرداد ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 78
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس از مشهد، محمد اسماعیل مطلق صبح امروز در نشست خبری آموزشی رویکردهای دفتر سلامت، جمعیت، خانواده ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس از مشهد، محمد اسماعیل مطلق صبح امروز در نشست خبری آموزشی رویکردهای دفتر سلامت، جمعیت، خانواده و مدارس در راستای سلامت سالمندان در سالن اجتماعات هتل پارس مشهد اظهار کرد: یکی از مهم‌ترین برنامه‌های وزارت بهداشت و درمان، کیفیت و کمیت‌سازی در زندگی سالمندان کشور است زیرا امید به زندگی بیشتر در هر کشوری یکی از ارکان اصلی توسعه و پیشرفت آن محسوب می‌شود.

مطلق با بیان این مطلب که باید از آغاز دوران زندگی در قالب نوزادی کیفیت و کمیت سالمندی را در کشور بهبود بخشید، تصریح کرد: هدف اداره‌کل از برنامه‌ریزی‌های خدمات سلامت به سالمندان، وجود سالمندان سالم در کشور است.

وی با اشاره به اینکه پیشگیری از عوارض اجتناب ناپذیر سنین سالمندی موجب کاهش میزان ناتوانی در شهروندان می‌شود، افزود: خودمراقبتی و انجام مداخلات پیش گیرنده در سنین پایین‌تر سبب می‌شود در کشور سالمندانی سالم داشته باشیم.

مدیرکل دفتر سلامت جمعیت خانواده و مدارس وزارت بهداشت اضافه کرد: برنامه مراقبت‌های ادغام شده سالمندی در قالب دو موضوع جدی همچون شیوه زندگی سالم در سالمندان و اجرا شدن سند ملی تحول نظام سلامت، رفاه و منزلت آنها مبتنی بر الگوی اسلامی ایرانی در وزارت بهداشت و درمان در حال اقدام است.

وی تأکید کرد: ارائه خدمت‌رسانی سلامت برای سالمندان کشور را با دو مشکل بودجه و نیروی انسانی کم مواجه کرده است اما با این وجود در تلاش هستیم در حوزه سلامت سالمندان فعالیت‌های بیشتری انجام دهیم.
انتهای پیام/70020/ر20/ژ1001
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها