امروز : یکشنبه ۲۷ اسفند ۱۳۹۶ - 2018 March 17
۰۲:۳۲
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 89756
تاریخ انتشار: ۲۹ خرداد ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 77
به گزارش خبرنگار انتظامی فارس، سرهنگ صادق معینی، مدیر کل امور ایثارگران ناجا در گردهمایی تخصصی رؤسا و مدیران امور ایثارگران مراکز انتظامی کشور به ...

به گزارش خبرنگار انتظامی فارس، سرهنگ صادق معینی، مدیر کل امور ایثارگران ناجا در گردهمایی تخصصی رؤسا و مدیران امور ایثارگران مراکز انتظامی کشور به محورهای این همایش اشاره کرد و گفت: تحول و تعالی راهبردی ایثارگران از جمله این محورهاست.

مدیر کل امور ایثارگران ناجا اظهار داشت: نگاه همه‌جانبه و کلان ناجا به ایثارگران در تحول و تعالی ملموس و در دو حوزه ارتقای منزلت و معیشت خواهد بود که ترسیم دورنمایی از آینده مطلوب نیز می‌باشد.

وی ادامه داد: همزمان طرح فازبندی و اجرای نظام جامعه ساماندهی خدمت‌رسانی به ایثارگران ناجا در کلیه سطوح ایثارگری از طریق تدوین و ابلاغ دستورالعمل‌های لازم و برگزاری گردهمایی کارگاه‌های آموزشی و ارائه برنامه‌های مرتبط برای رسیدن به اهداف تقدیم و اجرایی خواهد شد.

مدیر کل امور ایثارگران ناجا به محور ترویج فرهنگ و ارزشهای ایثار و شهادت با رویکرد مدیریت جهادی اشاره کرد و گفت: ضرورت نیاز مبرم به رویکرد مدیریت جهادی و طرح آن توسط فرماندهی معظم کل قوا را می‌توان پیش از آن در کندی روند امر ترویج این فرهنگ در کلیه سطوح ملاحظه نمود.

این مقام انتظامی ادامه داد: رویکرد مدیریت جهادی برای عبور از تنگناهای موجود فرهنگی به ویژه اقتصادی و دستیابی به تعالی در جامعه، از طریق خودسازی، هدایت به موقع، سرعت در اقدام، دقت در تصمیم‌گیری، از خودگذشتگی در تنگناها، گرایش به قناعت و عدالت و بصیرت، تلاش مضاعف، مشارکت‌پذیری در اقدام به موقع و متکی بر محور ولایت و حماسه‌آفرینی در انجام کارهای بزرگ و انجام اصلاحات اساسی و عام‌المنفعه امکانپذیر است.

سرهنگ معینی ادامه داد: اکثر این ویژگی‌ها در جامعه ایثارگران به وفور یافت می‌شود و ناجا مصمم است با تهیه الگویی مناسب این ویژگی‌ها را در ایثارگران و خانواده‌های آنان ارتقا دهد.

مدیر کل امور ایثارگران ناجا به محور توانمندسازی و توسعه آموزش ارتقای سلامت اشاره کرد و افزود: شالوده اصلی این طرح توانمندسازی و ارتقای سطح ایثارگران و خانواده‌های آنها از طریق بازدید حضوری، شناخت ‌آسیب‌های اجتماعی و سازمان یافته و پیشگیری است که با مرتفع نمودن نیازهای تربیتی و آموزشی فراگیر و همچنین بهره‌گیری از متون علمی، فنی، حرفه‌ای و امکانات نرم‌افزاری پیشرفته میسر است.

وی گفت: استفاده از تجارب ارزشمند سایر مجامع علمی- تخصصی و نهادهای ایثارگری نیز در دستیابی به ارزش‌ها و توانمندی‌های همه‌جانبه مدنظر است.

مدیر کل امور ایثارگران ناجا به سامانه ایثارگران و مدیریت انتظارات اشاره کرد و افزود: با بهره‌گیری از ظرفیت‌های موجود و فناوری‌های پیشرفته اقدامات مناسبی برای ایجاد سامانه‌های لازم ایجاد شده است.

وی گفت: بهینه‌سازی ارتباطات، همبستگی‌ها، پاسخگویی به نیازمندی‌های ایثارگران ناجا و خانواده‌های آنها در حداقل زمان ممکن فراهم شده و در دست اقدام است تا در حد مقدورات در جهت رفع مشکلات بتوانیم به سهولت و سرعت و بر مبنای عدالت عمومی عمل کنیم.

مدیر کل امور ایثارگران ناجا به محور رفاه، تعاون و خدمات اجتماعی اشاره داشت و خاطرنشان کرد: برای تأمین هر چه بیشتر رفاه و آسایش ایثارگران و خانواده‌های ‌آنها و کاهش وابستگی مادی و معنوی آن در امور معیشتی، اقدامات بسیار مفیدی از جمله تأمین آتیه ایثارگران و خانواده آنها از طریق توسعه و گسترش بیمه‌ها همچنین ایجاد حساب ذخیره ایثارگران باید کارسازی شود.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها