امروز : سه شنبه ۱ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 22
۰۹:۳۸
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 89759
تاریخ انتشار: ۲۹ خرداد ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 55
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس از یاسوج، سید حسن قاضی‌زاده هاشمی ظهر امروز در جمع خبرنگاران از افزایش 15 درصدی آمار مراجعان و ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس از یاسوج، سید حسن قاضی‌زاده هاشمی ظهر امروز در جمع خبرنگاران از افزایش 15 درصدی آمار مراجعان و بیماران بخش‌های اورژانس و سرپایی بعد از اجرای طرح تحول سلامت خبر داد.

وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی افزود: برای قضاوت در مورد این طرح هنوز زود است ولی در همین ابتدای امر، رضایتمندی مردم قابل مشاهده است.

وی با بیان اینکه بین 10 تا 15 درصد افزایش مریض در این مدت داشته‌ایم، گفت: باید سه تا شش ماه زمان بگذرد تا بتوان خروجی واقعی طرح تحول سلامت و آثار آن را استخراج کرد.

قاضی‌زاده هاشمی با تایید افزایش مراجعین به بخش‌های درمانی بعد از اجرای این طرح، آمار واقعی افزایش مراجعین را منوط به گذشت زمان دانست.

وی تاکید کرد: طرح تحول نظام سلامت هنوز به طور کامل اجرا نشده است که پیش‌بینی می‌شود بعد از اجرای کامل آن، میزان رضایت مردم بسیار بیشتر شود.

وزیر بهداشت ادامه داد: افزایش شمار مراجعان و بیماران در شروع کار با توجه به کمبود فضای فیزیکی در این حوزه مشکل‌آفرین خواهد بود ولی با اجرای کامل این طرح و تا پایان سال می‌توان با امید به رفع مشکلات طرح، در این‌باره قضاوت بهتری انجام داد.

مردم انتظار ندارند عقب‌افتادگی چند ساله، یک شبه جبران شوند

وی با اشاره به میزان رضایتمندی مردم در همین ابتدای شروع طرح تحول نظام سلامت، ابراز داشت: به ویژه در حوزه پرداخت 5 درصدی مردم روستاها و پرداخت 10 درصدی شهرنشینان در فرانشیز و سایر هزینه‌ها رضایت خوبی حاصل شده است.

وزیر بهداشت تصریح کرد: این که هزینه‌های درمانی مردم کاهش یافته، خوب است ولی باید اجازه داد همه ابعاد این طرح اجرا شود بعد در مورد آن ارزیابی داشته باشیم.

متولی بهداشت و درمان کشور در پاسخ به این سوال که با وجود عدم تغییر در سطح خدمات درمانی، بعد از اجرای این طرح در برخی استان‌ها از جمله کهگیلویه و بویراحمد تا 30 درصد نیز افزایش مراجعان را داشتیم و وزارت بهداشت چه برنامه‌ای در این خصوص دارد، گفت: واقعیت این است که دولت در شرایطی هست که فقط اجازه اتمام پروژه‌هایی با پیشرفت فیزیکی بالای 80 درصد را داده ولی در تجهیزات، نیروی انسانی، امکانات، ارتقاء هتلینگ دولت کار را شروع کرده و در چند ماه آینده این تغییرات ملموس‌تر خواهد شد.

وی تاکید کرد: مهم روندی است که آغاز شده و بدون شک مردم وقتی می‌بینند که هر ماه گوشه‌ای از مشکلات آنها کاهش می‌یابد و کار بهتری دارد صورت می‌گیرد، راضی خواهند بود چرا که مردم ما مردمی قانع هستند.

وزیر بهداشت با بیان اینکه مردم انتظار ندارند که عقب‌افتادگی‌های چندین ساله، یک شبه برطرف شود، ادامه داد: مردم وقتی ببینند وزارت بهداشت در مسیر توجه به مسائل درمانی و بهداشتی آنان قدم برمی‌دارد، خودشان کمک می‌کنند و می‌پذیرند.

وی، ورود بخش خصوصی و تغییر کاربری برخی اماکن و مستغلات وزارت بهداشت را در ساخت مراکز درمانی جدید موثر خواند و خاطرنشان کرد: این وزارت از ورود سرمایه‌گذاران بخش خصوصی در حوزه بهداشت و درمان استقبال و حمایت می‌کند.

انتهای پیام/82005/ق40/ظ1004
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها