امروز : سه شنبه ۲۹ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 19
۱۴:۰۶
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 89767
تاریخ انتشار: ۲۹ خرداد ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 17
به گزارش خبرنگار حوادث فارس، در مورخه 18/02/1393 تعدادی از کسبه منطقه سبزه میدان با فردی حدودا 40 ساله مواجه شدند که قصد داشت یکی از کسبه منطقه سبزه ...

به گزارش خبرنگار حوادث فارس، در مورخه 18/02/1393 تعدادی از کسبه منطقه سبزه میدان با فردی حدودا 40 ساله مواجه شدند که قصد داشت یکی از کسبه منطقه سبزه میدان را به بهانه انتقال به مرکز درمانی از محل خارج نماید.

کسبه محل پس از مشاهده این صحنه به کمک همکار خود رفته و در حالیکه این شخص هنوز بیهوش نشده بود متوجه شدند که فرد غریبه اقدام به دادن خوراکی مسموم به همکارشان کرده است.

کسبه منطقه سبزه میدان با اطلاع از موضوع مسمومیت عمدی بلافاصله اقدام به دستگیری این شخص نموده و موضوع از طریق مرکز فوریت های پلیسی 110 به کلانتری 113 بازار اعلام شد..

با تشکیل پرونده مقدماتی با موضوع "زورگیری به شیوه بیهوشی" و به دستور شعبه چهارم بازپرسی دادسرای ناحیه 12 تهران ، پرونده جهت رسیدگی در اختیار پایگاه هفتم پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار گرفت.

با گذشت دور روز از زمان دستگیری متهم "ابراهیم . ن" و به هوش آمدن شاکی پرونده، شاکی در پایگاه هفتم پلیس آگاهی حاضر و در اظهاراتش به کارآگاهان عنوان داشت: بنده در حال خرید و فروش ارز در منطقه سبزه میدان بودم که فردی حدودا 45 ساله با کت و شلوار آراسته به بنده مراجعه و عنوان داشت که خواهرش خواستار فروش مقداری دلار است که در ادامه ، با طرح ادعای ترس خواهرش از سرقت وجه نقد از من خواهش کرد تا برای انجام معامله به محل سکونت خواهرش برویم.

در حالیکه در حال صحبت در خصوص میزان مبلغ معامله بودیم ، این شخص یک عدد شکلات را از جیب خارج و به عنوان تعارف به من داد که بلافاصله پس از خوردن شکلات بی حال شده و روی زمینم افتادم؛ در حالیکه هنوز بیهوش نشده بودم ، متوجه شدم که این فرد تلاش دارد تا مرا از محل خارج نماید که در همین زمان چند نفر از کسبه محل به نزدیکی من آمدند؛ در همان زمان کوتاه قبل از بیهوشی به آنها عنوان کردم که این شخص مرا مسموم کرده و پس از آن بیهوش شدم تا اینکه در بیمارستان به هوش آمدم.

متهم که پس از انتقال به پایگاه هفتم آگاهی خود را بیگناه معرفی می کرد، در اظهارات خود به کارآگاهان مدعی شد: شاکی با حالی نامساعد به من مراجعه و از او در خواست کمک کرد و من تنها قصد داشتم تا پیرمرد ( شاکی ) را به بیمارستان منتقل نمایم.
 


 
در ادامه رسیدگی به پرونده، کارآگاهان با بررسی سوابق متهم اطلاع پیدا کردند که وی یکی از مجرمین سابقه دار در زمینه سرقت است که اعتیاد شدیدی نیز به مصرف موادمخدر دارد؛ همزمان با ادامه تحقیقات در خصوص جرایم ارتکابی از سوی متهم ، تعداد دیگری از شکات و مالباختگان که آنها نیز به همین شیوه و شگرد و در محدوده بازار تهران بیهوش و اموال آنها مورد سرقت قرار گرفته بود ، در پایگاه هفتم آگاهی حاضر و همگی متهم را مورد شناسایی قرار دادند.

شکات در اظهارات مشابه عنوان داشتند که متهم با استفاده از انواع خوراکی های مسموم از قبیل چای ، شکلات و خرما اقدام به بیهوش نمودن آنها و سرقت اموال آنها نموده و طی این مدت نیز در مراکز مختلف درمانی بیهوش و تحت مراقبت های پزشکی قرار داشته اند.

سرهنگ کارآگاه داوود فرد، رئیس پایگاه هفتم پلیس آگاهی تهران بزرگ، با اعلام این خبر گفت: با توجه به دستگیری تعدادی از شکات و احتمال افزایش جرایم ارتکابی از سوی متهم، دستور انتشار بدون پوشش تصویر متهم از سوی مقام قضایی صادر شده است؛ لذا از کلیه شکات و مالباختگانی که موفق به شناسایی تصویر متهم شدند دعوت می شود تا جهت طرح و پیگیری شکایات خود به پایگاه هفتم پلیس آگاهی تهران بزرگ واقع در میدان پانزده خرداد مراجعه نمایند.

انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها