امروز : دوشنبه ۱ آبان ۱۳۹۶ - 2017 October 23
۱۱:۳۶
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 89771
تاریخ انتشار: ۲۹ خرداد ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 16
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس از شهرکرد، علی ضامن صالحی‌فرد بعد از ظهر امروز در سمینار کشوری بهداشت دهان و دندان در ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس از شهرکرد، علی ضامن صالحی‌فرد بعد از ظهر امروز در سمینار کشوری بهداشت دهان و دندان در شهرکرد گفت: این سمینار به مدت 2 روز با شرکت کارشناسان بهداشت دهان و دندان دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور و مسئولان وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در سالن ابن سینای دانشگاه علوم پزشکی شهرکرد گشایش یافت.

وی با بیان اینکه این استان در شاخص‌های بهداشتی دهان و دندان عملکرد مطلوبی ندارد، ادامه داد: این استان از نظر برخورداری از امکانات مرتبط با بهداشت دهان و دندان نیز دچار ضعف است.

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی چهارمحال و بختیاری با بیان اینکه بر اساس تحقیقات و با توجه به شیوع پوسیدگی دندان‌ها و بیماری لثه، راهکار درمان به تنهایی کافی نیست، عنوان کرد: باید اقداماتی نظیر خودمراقبتی در بین آحاد جامعه تقویت شود.

وی ادامه داد: با رعایت مسائل بهداشتی می‌توان در ارتقا و حفظ سلامت دهان و دندان موفق بود.

صالحی‌فرد با تاکید بر لزوم راه‌اندازی کلینیک سیار دندانپزشکی در مناطق محروم خاطرنشان کرد: مناطق سخت‌گذر از خدمات دندانپزشکی محرومند و نیازمند توجه مسئولان در امور بهداشتی به ویژه دهان و دندان هستند.

این مسئول تصریح کرد: استفاده از مواد غذایی مناسب و غیرپوسیدگی‌زا مانند لبنیات، سبزی و میوه‌های تازه که حاوی ویتامین‌های A C D و کلسیم در رشد مناسب و تقویت دندان‌ها موثر هستند.
انتهای پیام/68006/م20
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها