امروز : شنبه ۵ اسفند ۱۳۹۶ - 2018 February 24
۱۵:۱۱
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 89777
تاریخ انتشار: ۲۹ خرداد ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 39
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، «چاک هیگل» وزیر دفاع آمریکا که روز چهارشنبه برای بحث در مورد بودجه نظامی سال آینده این کشور ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، «چاک هیگل» وزیر دفاع آمریکا که روز چهارشنبه برای بحث در مورد بودجه نظامی سال آینده این کشور در کنگره حضور یافت، گفت حوادث اخیر در عراق موجب شده تا حضور نظامی آمریکا در این کشور ضرورت یابد.

هیگل در ادامه در واکنش به انتقادات مطرح شده در مورد سیاست‌های آمریکا در قبال عراق، گفت آمریکا نمی‌تواند «نتایج را دیکته کند» و این بر عهده مردم عراق است که روند حرکت کشور خود را مشخص کنند.

ژنرال «مارتین دمپسی» رئیس ستاد مشترک ارتش آمریکا دیگر مقامی بود که با حضور در این نشست، در مورد اوضاع عراق صحبت کرد. وی با متهم کردن بغداد به اتخاذ سیاست‌های تبعیض‌‌آمیز، گفت از عملکرد دولت این کشور ناامید شده است.

دمپسی با دفاع از اقدامات نظامیان آمریکا در عراق، گفت آن‌ها دقیقا مطابق دستورات عمل کرده و آنچیزی را انجام داده‌اند که موظف به انجام آن بوده‌اند.
وی در مورد تحولات شمال عراق و سقوط شهر «موصل» گفت: «آنچه در موصل اتفاق افتاد نتیجه اقدام داعش در جذب فرمانده دو لشگر ارتش عراق بود.»
پیشتر هم گزارش‌هایی از همکاری برخی فرماندهان ارتش عراق با تروریست‌ها منتشر شده بود. «نوری المالکی» نخست‌وزیر عراق شب گذشته تعدادی از فرماندهان نظامی را برکنار کرد. موضوعی که با واکنش «هیلاری کلینتون» وزیر خارجه سابق آمریکا روبرو شد. وی گفته است که عراق نباید نظامیانی را تحت نظر آمریکا آموزش دیده‌اند، کنار بگذارد.
دمپسی در بخش دیگری از این نشست گفت آمریکا درخواستی برای انجام حملات هوایی در عراق دریافت کرده است. با این حال وی گفت انجام چنین حملاتی کار ساده‌ای نیست.
او با بیان اینکه قدرت گرفتن گروه‌های تروریستی نظیر «داعش» در عراق و سوریه می‌تواند تهدیدی برای آمریکا باشد، گفت این مسئله «نه الان، اما می‌تواند با گذشت زمان» خطراتی را در خاک آمریکا ایجاد کند.

انتهای پیام/ق
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها