امروز : جمعه ۴ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 24
۰۱:۰۱
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 89783
تاریخ انتشار: ۲۹ خرداد ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 27
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، هوشیار زیباری وزیر خارجه عراق که برای نشست وزرای خارجه سازمان همکاری‌های اسلامی در جده، به ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، هوشیار زیباری وزیر خارجه عراق که برای نشست وزرای خارجه سازمان همکاری‌های اسلامی در جده، به عربستان سفر کرده است، اعلام کرد که راهکار بحران کنونی در کشورش صرفا عملیات نظامی نیست.

به گزارش اسکای‌نیوز، زیباری در ادامه توضیح داد که بغداد از آمریکا رسما درخواست کرده است که برای حل بحران، حملاتی هوایی به گروهک‌های مسلح انجام بدهد.

زیباری در ادامه اعلام نکرد که چرا آمریکا درخواست کمک عراق برای هدف گرفتن مواضع گروهک‌های تروریستی را نپذیرفته است.

وزیر خارجه عراق در ادامه با ابراز امیدواری به اینکه کشورش دچار خطر تجزیه نشود، افزود که هر احتمالی وجود دارد و ممکن است عراق از ایران نیز درخواست کمک و دخالت برای حل بحران بکند.

زیباری در ادامه بر حل سیاسی بحران تاکید کرد و گفت که راه‌حل نظامی تنها راه حل بحران کنونی نیست.
وزیر خارجه عراق همچنین با اشاره به عربستان سعودی اعلام کرد که کشورش از عربستان خواسته است تا فتوایی صادر کند مبنی بر حرام بودن مشارکت در اقدامات تروریستی در عراق.

بیش از یک هفته است که گروهک‌های مسلح از جمله گروهک داعش که به گفته مقامات عراقی از حمایت مالی عربستان سعودی برخوردار است، با حمله به شهرهای شمالی عراق، امنیت این کشور را بشدت به خطر انداخته‌اند و تاکنون ده‌ها نفر از غیرنظامیان را به جرم داشتن مذاهب دیگر کشته‌اند.

انتهای پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار