امروز : یکشنبه ۳ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 23
۰۲:۲۶
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 89801
تاریخ انتشار: ۲۹ خرداد ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 49
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از روزنامه دیلی‌میل، وزیر امنیت سابق بریتانیا می‌گوید که بریتانیا بیش از هر کشور ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از روزنامه دیلی‌میل، وزیر امنیت سابق بریتانیا می‌گوید که بریتانیا بیش از هر کشور اروپایی دیگری تروریست تکفیری به سوریه و عراق صادر کرده است.

«نویل جونز» همچنین هشدار داده که آن قدر نیروی تکفیری از بریتانیا برای جنگ به عراق و سوریه رفته‌اند که بتوانند با بازگشت به موطنشان، اقدامات تخریبی صورت دهند.

خانم جونز که در بی‌بی‌سی سخن می‌گفت ابراز داشت که خطر رادیکالیزه شدن کسانی که برای جنگ به خاورمیانه رفته‌اند جدی است.

وی افزود که تمایل این افراد برای رفتن به میدان جنگ، اتفاقاتی که برای آنها در میادین نبرد رخ می‌دهد و همچنین بازگشت آنها با مهارت‌های رزمی منجر به خطر واقعی رادیکالیزه شدن است.

وزیر سابق امنیت بریتانیا تاکید کرد که تعداد این افراد برای تحقق هدف آسیب زدن به بریتانیا پس از بازگشت به این کشور، کافی است.

وی که عضو حزب محافظه‌کار بریتانیا است همچنین تصریح کرد که نفس رفتن این افراد به میدان‌های جنگ، نامطلوب بوده و نوعی تخلف محسوب می‌شود.

«دیوید کامرون»، نخست‌وزیر انگلیس نیز روز چهارشنبه هشدار داد که اگر کاری برای مقابله با گسترش فعالیت تروریست‌ها در عراق و سوریه صورت نگیرد، این گروه‌ها در خاک انگلیس دست به عملیات تروریستی خواهند زد.

انتهای پیام/ق
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها