امروز : سه شنبه ۱ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 22
۰۹:۵۵
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 89807
تاریخ انتشار: ۲۹ خرداد ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 48
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از پایگاه خبری الیوم السابع، «مایک اومیری»، هماهنگ کننده مرکز اطلاعات ملی نیجریه امروز ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از پایگاه خبری الیوم السابع، «مایک اومیری»، هماهنگ کننده مرکز اطلاعات ملی نیجریه امروز چهارشنبه در اظهاراتی خبری گفت:گروه بوکوحرام در آوریل گذشته دو حمله خونبار در ایستگاه اتوبوس پایتخت مرتکب شد و بعید نیست که همین حملات به شیوه‌ای خونبارتر تکرار شود بنابراین شهروندان باید هوشیار بوده و جانب احتیاط پیشه کنند.

وی افزود: احتمال دارد که گروه بوکوحرام حملاتی را با تانکرهای سوخت مملو از مواد منفجره علیه آبوجا مرتکب شود.

گولاک جاناتان رئیس جمهور نیجریه بوکوحرام را متهم می کند که موجب کشته شدن 12 هزار تن و زخمی شدن هشت هزار تن و آوارگی هزاران بی گناه شده است. 

جاناتان اخیرا طی نطقی در کنفرانس امنیت و مبارزه با فعالیت گروه های تروریستی که در پاریس برگزار شد گفت:بوکوحرام طرحی برای برهم زدن ثبات نیجریه و سیطره کامل بر آن را دارد.

جاناتان تاکید کرد: بوکوحرام می‌خواهد اعتقادهای خود را با توسل به زور به مردم تحمیل کند و نیجریه را به پایگاهی برای افراط گرایی در مرکز و غرب آفریقا و بلکه در همه قاره سیاه مبدل کند.

انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها