امروز : شنبه ۴ فروردین ۱۳۹۷ - 2018 March 24
۰۷:۴۰
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 89812
تاریخ انتشار: ۲۹ خرداد ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 59
به گزارش خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در عشق‌‏آباد، رئیس جمهور ترکمنستان در رأس یک هیئت عالی‌رتبه سیاسی، اقتصادی و فرهنگی، ...

به گزارش خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در عشق‌‏آباد، رئیس جمهور ترکمنستان در رأس یک هیئت عالی‌رتبه سیاسی، اقتصادی و فرهنگی، روز چهارشنبه به منظور انجام سفر رسمی عازم بوداپست پایتخت کشور مجارستان شد.

دفتر مطبوعاتی وزارت خارجه ترکمنستان ضمن تأیید مطلب فوق تصریح کرد که مذاکرات خصوصی و نیز امضا بسته اسناد مهم همکاری‏‌های دوجانبه از مهمترین برنامه سفر 2 روزه «قربانقلی بردی‏محمداف» رئیس جمهور ترکمنستان به مجارستان برنامه‌ریزی شده‏ است.

این گزارش حاکی از آن است که وزارت خارجه ترکمنستان سفر امروز رئیس جمهور این کشور به مجارستان را سرآغاز فصل جدید در مناسبات میان عشق‏‌آباد و بوداپست عنوان کرده ‏است.

سفر 2 روزه رئیس جمهور ترکمنستان به مجارستان درحالی است که معاون وزیر خارجه ترکمنستان چندی پیش به بوداپست سفر کرده و در راستای گسترش روابط و همکاری‌های دوجانبه بین ترکمنستان و مجارستان یک سند همکاری‏‌ اقتصادی توسط مقامات عالی‌رتبه وزارت خارجه 2 کشور به امضا رسید.
دولت قرقیزستان بدنبال استفاده از گاز مایع جنوب این کشور است

«الماس بیک آتامبایف»، رئیس جمهور قرقیزستان در جلسه با وزیر دارایی این کشور پیشنهاد تبدیل گاز طبیعی به گاز مایع را برای تأمین انرژی در جنوب این کشور مطرح کرد.

در دیدار الماس‌بیک آتامبایف رئیس‌ جمهور قرقیزستان با «لاوروا اولگا» وزیر دارایی و توسعه اجرایی بودجه این کشور درباره تخصیص درآمد به بخش‌های مختلف نیز گفت‌وگو شد.

در این جلسه وزیر دارایی قرقیزستان در مورد فعالیت‌های این سازمان برای تأمین مالی پروژه‌ها در راستای استراتژی ملی در زمینه توسعه پایدار در سال‌های 2013-2017 گزارشی ارائه کرد.

بازداشت فردی در «خاروغ» تاجیکستان به اتهام جاسوسی و اعتراض سفیر انگلیس در این کشور

«روبین اورد اسمیت» سفیر انگلیس در تاجیکستان در یادداشتی که از طریق صفحه توییتر خود منتشر کرد با ابراز ناراحتی از بازداشت «الکساندر صادق‌اف» پژوهشگر دانشگاه تورنتو کانادا اعلام کرد که خواستار توضیح بیشتر برای روشن کردن قضیه بازداشت پژوهشگر کانادایی است.

این درحالی است که فردی با نام الکساندر صادق‌اف هنگام مصاحبه با «الیم شیرزمان‌اف» رئیس بخش منطقه‌ای حزب سوسیال دموکرات تاجیکستان که یک سازمان مخالف دولت عنوان می‌شود بازداشت و مورد بازجویی قرار گرفته‌‌ است.

به گفته این مقام محلی حزب سوسیال دموکرات تاجیکستان، مصاحبه وی با این فرد که خود را پژوهشگر مسائل آسیای مرکزی عنوان می‌کند بیش از یک ساعت و 30 دقیقه ادامه داشته و بیشتر در مورد حوادث تابستان سال 2012 و تظاهرات اعتراضی ماه می صحبت کرده‌اند.

امضای 5 سند همکاری بین پاکستان و تاجیکستان

مقامات نهادهای رسمی پاکستان و تاجیکستان پنج سند همکاری در زمینه‌های امنیت، اقتصاد و آموزش به امضا رساندند.

تفاهمنامه در مورد ایجاد گروه کاری برای مبارزه با تروریسم، چهار یادداشت تفاهم از جمله سندی در بخش آموزش حرفه‌ای، همکاری وزارت صنایع و فناوری‌های جدید تاجیکستان و وزارت صنعت نساجی پاکستان، سند همکاری میان دانشگاه ملی تاجیکستان و دانشگاه ملی زبان‌های معاصر اسلام‌آباد و یادداشت تفاهم بین کتابخانه ملی تاجیکستان و ریاست کتابخانه‌ها و شهرداری دولت پاکستان امضا شد.

انتهای پیام/ز
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها