امروز : سه شنبه ۲۹ اسفند ۱۳۹۶ - 2018 March 20
۰۸:۱۱
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 89816
تاریخ انتشار: ۲۹ خرداد ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 60
به گزارش خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در بیشکک، در پایتخت قرقیزستان سازمان‌های خیریه مختلف در سطح شهر وجود دارند و معمولا ...

به گزارش خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در بیشکک، در پایتخت قرقیزستان سازمان‌های خیریه مختلف در سطح شهر وجود دارند و معمولا اکثر این سازمان‌های خیریه بین‌المللی هستند که برخی از آنها سازمان‌های قرقیزی و برخی هم اسلامی می‌باشند.

بنیادهای خیریه در جهت کمک‌های انسان‌دوستانه به کودکان و خانواده‌های نیازمند، کمک‌هایی از قبیل تهیه خوراک و پوشاک برای نیازمندان را انجام می‌دهند.

از جمله سازمان‌های خیریه شناخته شده در جامعه قرقیزستان می‌توان «الیم بارسینبی»، «مسلم بیز» و «آدپ باشاتی» را نام برد.

در بسیاری از مراکز خرید برای جمع‌آوری پول در زمینه اهداف خیریه صندوق‌هایی جهت رسیدگی به این امور وجود دارد.  

مؤسسات خیریه برای مردم نیازمند پشتیبانی مالی و معنوی فراهم می‌کنند و همچنین این مؤسسات در جهت جلب کمک‌رسانی به یتیمان، معلولان، سالمندان و خانواده‌های کم‌درآمد نیز فعالیت می‌کنند.

به طور مثال، درآمد بنیاد خیریه «الیم برسینبی» از جمع‌آوری 200 صندوق نصب شده در مراکز خرید و همچنین جلب کمک‌رسانی  مالی خیرین در شهرستان‌ها و کارآفرینان خصوصی، حاصل می‌شود که برای خانواده‌های فقیر از منابع درآمد خود کمک ارائه می‌کند.در تعطیلات نیز سازمان خیریه «الیم برسینبی» فعالیت‌های اجتماعی مختلفی برگزار می‌کند.

به عنوان مثال، این سازمان در روز جهانی کودک 200 کودک یتیم و بچه‌هایی از خانواده‌های محروم را با 20 ماشین «لیموزین» برای بازی به تفریح برد.

همچنین گروهایی دیگر با ابتکار خود صفحاتی در شبکه‌های اجتماعی باز می‌کنند و داستان زندگی افراد نیازمند را برای جذب کمک‌رسانی منتشر می‌کنند و جوانان نیز با تلاش‌های مشترک به آنان کمک می‌کنند.

یکی دیگر از این گروه‌های خیریه با عنوان «هر روز زیباست» با استخدام افرادی در این مؤسسه مردم نیازمند را پیدا می‌کند و در شبکه‌های اجتماعی اطلاعات آنان را با نظر خود افراد منتشر می‌کند.

آنها با این اطلاع‌رسانی کمک خیرین را جمع‌آوری کرده و این کمک‌ها را در اختیار افراد نیازمند قرار می‌دهند.

انتهای پیام/.

 
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها