امروز : سه شنبه ۲۹ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 18
۰۳:۴۱
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 89818
تاریخ انتشار: ۲۹ خرداد ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 59
«احسن اقبال»، وزیر توسعه و برنامه ریزی پاکستان در گفت‌و‌گو با خبرنگار فارس در اسلام‌آباد، اظهار داشت: جان انسان‌ها بسیار با ارزش است و درگیری روز ...

«احسن اقبال»، وزیر توسعه و برنامه ریزی پاکستان در گفت‌و‌گو با خبرنگار فارس در اسلام‌آباد، اظهار داشت: جان انسان‌ها بسیار با ارزش است و درگیری روز گذشته ناراحت‌کننده بود و از این بابت عمیقا متاسفم.

وی که یکی از اعضای برجسته حزب مسلم لیگ شاخه نواز شریف است، افزود: سر وزیر ایالت پنجاب دستور تحقیقات در زمینه حادثه را صادر کرده و باید منتظر نتیجه این تحقیق باشیم.

احسن اقبال تأکید کرد: تمام عاملان جنایت علیه هواداران طاهر القادری مجازات خواهند شد.

اقبال گفت: دولت بدون هیچ ملاحظه‌ای علیه تمام کسانی که در سرکوبی اعضای حزب تحریک عوامی شرکت داشتند، وارد عمل می‌شود.

وی افزود: دولت حزب مسلم لیگ شاخه نواز شریف، هرگز در صدد انتقام‌جویی سیاسی نیست و سیاست ما همان شرافت و برخورد یکسان با تمام احزاب سیاسی است.

وزیر توسعه و برنامه‌ریزی پاکستان خاطر نشان کرد: دولت با دقت درباره حادثه به وجود آمده تحقیق می‌کند و تدابیری را برای جلوگیری از چنین حوادثی در نظر خواهد گرفت.

وی عنوان کرد: ممکن است عده‌ای با ایجاد اغتشاش در کشور، نیروهای پلیس را تحریک کرده باشند تا با به وجود آوردن جنگ داخلی پاکستان را به هرج و مرج بکشند.

عضو ارشد حزب مسلم لیگ شاخه نواز شریف با تکذیب خبر تلاش دولت برای دستگیری طاهر القادری گفت: طاهر القادری پیش از این هم به پاکستان آمده و هرگز ممانعتی برای حضور در جمع طرفدارانش وجود نداشته است و رسانه‌ها مغرضانه خبر دستگیری وی بعد از ورود به پاکستان را منتشر کرده‌اند.

وی همچنین تاکید کرد از طاهر القادری خواهش می‌کنم کشور را به هرج و مرج نکشد و به قوانین پاکستان احترام بگذارد.

احسن اقبال اظهار داشت: هیچ خطری نظام دموکراسی و دولت را تهدید نمی‌کند تنها برخی احزاب سیاسی به علت عدم تامین منافع خود به مخالفت با حزب مسلم لیگ شاخه نواز شریف می‌پردازند.

وزیر توسعه و برنامه ریزی پاکستان در پایان نیز گفت: تمام احزاب سیاسی، ارتش و دادگاه از گذشته عبرت گرفته‌ و اجازه نمی‌دهند، نظام دموکراسی و قانون اساسی دچار مشکل شود.

انتهای پیام/ز
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها