امروز : سه شنبه ۴ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 24
۱۷:۳۲
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 8983
تاریخ انتشار: ۳۰ اردیبهشت ۱۳۹۲ - ساعت ۱۶:۱۷
تعداد بازدید: 84
به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، محمدمهدی برومندی نماینده ارسنجان و پاسارگاد در جلسه علنی امروز مجلس در تذکر ...

به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، محمدمهدی برومندی نماینده ارسنجان و پاسارگاد در جلسه علنی امروز مجلس در تذکر به رئیس جمهور و وزیر صنعت و معدن گفت: متأسفانه وضعیت صنعت در استان اسفناک است و صنایع مخابراتی استان فارس که قادر است نیازهای صفر تا 100 صنایع فناوری اطلاعات و ارتباطات را تولید کند به خاطر واردات بی‌رویه تعطیل شده و اکنون صندوق صدقات تولید می‌کند.

این نماینده مجلس در ادامه تذکر خود به رئیس جمهور گفت: کارخانه کولرسازی و یخچال‌سازی به یک سری افراد صنعتگرنما واگذار شده که آنها با این کارخانه میلیاردها تومان وام گرفته و اکنون لندن‌نشین شده‌اند و کارگران بیکار شده مدت‌هاست که حقوق نگرفته‌اند.

وی افزود: این افراد کارخانه را به افراد دیگری تحت عنوان هیئت مدیره واگذار کردند که آنها نیز با اره برقی به جان کارخانه افتاده و خط تولید کارخانه را در بازار می‌فروشند کارخانه مرودشت را بیکار کرده‌اند آقای رئیس جمهور چرا جلوی این غارتگری‌ها را نمی‌گیرید.

همچنین محمدحسن آصفری نماینده اراک، کمیجان و خنداب در تذکر به وزیر جهاد کشاورزی و وزیر کشور گفت: با توجه به مشکلات جدی که برای کشاورزان و خسارت به سرمایه‌های آنها وارد شده به مشکل آنها رسیدگی شود.

همچنین وی در تذکری به وزیر بهداشت گفت: از زمان سفر دوم دولت به استان مرکزی قرار بود بیمارستان 96 تختخوابی احداث شود که هنوز نیمه‌کار بوده و در خنداب نیز با 80 پارچه آبادی بیمارستان احداث نشده است.

آصفری در تذکری به وزیر اقتصاد نسبت به عدم نظارت بر کارخانه‌های دولتی واگذار شده گفت: برخی از این کارخانه‌ها به دلیل رانت و یا هرچه بوده است به افراد غیر متخصص واگذار شده که به تعهد خود عمل نکرده و کارگران از جمله کارخانه آونگان در اراک بیکار کرده است.

وی همچنین در تذکری به وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با اشاره به اهمیت دفاع مقدس گفت: احداث موزه دفاع مقدس که 10 سال است رها شده باید هرچه سریعتر تکمیل شود.

انتهای پیام/ک
برچسب ها:
آخرین اخبار