امروز : سه شنبه ۲۹ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 19
۰۸:۵۰
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 89849
تاریخ انتشار: ۲۹ خرداد ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 145
رویا افشار نویسنده، کارگردان و بازیگر تئاتر در گفت‌وگو با خبرنگار تئاتر فارس درباره اظهارات اخیر مدیر کل هنرهای نمایشی در خصوص علی منتظری مدیر اسبق ...

رویا افشار نویسنده، کارگردان و بازیگر تئاتر در گفت‌وگو با خبرنگار تئاتر فارس درباره اظهارات اخیر مدیر کل هنرهای نمایشی در خصوص علی منتظری مدیر اسبق تئاتر گفت: باید بگویم آقای طاهری مدیر کل هنرهای نمایشی علی منتظری را به خوبی می‌شناسد زیرا در شکل های مختلف او نیز در سیستم با منتظری کار کرده است.

وی دلیل بیان اظهاراتی همچون گونی گونی پول آوردن به تئاتر را چنین خواند و گفت: چون هیچکدام از مدیرانی که به مرکز هنرهای نمایشی آمدند نتوانستند همچون علی منتظری شرایط را به نتیجه برسانند نمی‌گویند شناختی از او به اندازه کافی ندارند وگرنه کسی نیست که لایق‌ترین مدیر تئاتر بعد از انقلاب را نشناسد.

نویسنده و کارگردان نمایش هیچکس گفت: او گونی گونی پول به تئاتر نمی‌آورد بلکه به عنوان مدیر کل هنرهای نمایشی با نمایندگان مجلس و مدیران ارشد کشوری بحث می‌کرد.

او یکی از کسانی بود که می‌توانست کاری را از صفر تا صد بسازد دلیل آن هم این بود که هم اهالی تئاتر و هم هم مسئولین کشور به او اعتماد داشتند و همه می‌دانستند که او جز خیر و برکت برای زیرمجموعه‌اش چیز دیگری ندارد.

افشار برای اثبات آشنایی مدیر فعلی تئاتر با علی منتظری دیگران را به بولتن‌های وزارت ارشاد در دوران مدیریت علی منتظری ارجاع داد و گفت: با نگاهی مختصر به بولتن‌های وزارت ارشاد می‌توان یافت چه کسانی در آن زمان در مجموعه تئاتر فعالیت می‌کردند و نام آقای طاهری نیز در این بین است. البته حال دیگر مهم نیست شاید ایشان آن روزها را فراموش کرده باشد.

بازیگر نمایش پوتین‌های عموبابا تصریح کرد: کسانی که ویراستار مدیریت تئاتر بودند هیچگاه به این فکر نکردند که  این جریان را چگونه ارتقا دهند.

علی منتظری نویسنده شاعر و کارگردان بود اما هیچگاه به این مباحث فکر نمی‌کرد بلکه تمام تلاشش مدیریت درست و صحیح هنرهای نمایش این کشور بود نمی‌دانم چرا چنین صحبت‌هایی از زبان برخی از مدیران فعلی به میان می‌آید.

وی ادامه داد: هر مدیری که به مرکز هنرهای نمایشی‌ آمده علی منتظری را برایش مثال زدند حال خطاب به مسئولین می‌گویم که چرا شما یک قدم در راه او بر نمی‌دارید.

افشار در خصوص وضعیت فعلی تئاتر گفت: قرار نیست اتفاقی در حوزه تئاتر رخ دهد، زیرا فعلا اولویت‌ها دولت مباحث مهمتری است البته قرار نیست چوب لای چرخ تئاتر گذاشته شود.

وی در پایان گفت: اگر در جایی اسم منتظری را می‌آوریم باید بگوییم که قدم بعد از او را برمی‌داریم نه اینکه بحثی همانند گونی گونی پول آوردن را مطرح کنیم.‌
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها