امروز : دوشنبه ۳ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 23
۱۶:۳۵
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 8987
تاریخ انتشار: ۳۰ اردیبهشت ۱۳۹۲ - ساعت ۱۶:۱۷
تعداد بازدید: 128
به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، نمایندگان مردم در مجلس شورای اسلامی بند 5 -1 لایحه بودجه 92 را تصویب کردند و ...

به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، نمایندگان مردم در مجلس شورای اسلامی بند 5 -1 لایحه بودجه 92 را تصویب کردند و بر اساس آن 10 درصد از منابع ناشی از اجرای بودجه سال 92 در عملکرد صندوق توسعه ملی جهت تسهیلات به بخش‌های غیردولتی به طرح‌های دارای توجیه فنی، اقتصادی،‌مالی و اهلیت متقاضی به صورت پرداخت و بازپرداخت ریالی در بخش آب و کشاورزی و منابع طبیعی و محیط زیست تخصیص یابد.

همچنین در بند 5-2 کاملا 10 درصد از منابع ناشی از اجرای بودجه 92 صندوق توسعه ملی به صورت ریالی برای بخش غیردولتی صنعت و معدن به استثنای بخش ساخت مسکن اختصاص می‌یابد.

در تبصره 30 این ماده آمده است تا دو درصد از منابع اجزا با معرفی کمیته امداد امام خمینی و سازمان بهزیستی و همچنین 10 درصد از اجزای فوق به ایثارگران اختصاص می‌یابد.

به گزارش خبرنگار فارس عبارت منابع طبیعی و محیط زیست با پیشنهاد یکی از نمایندگان به متن این ماده اضافه شد که امیری کهنوج نماینده کهنوج گفت: اگر منابع طبیعی و محیط زیست مورد توجه قرار نگیرد، بخش کشاورزی هم رونق نمی‌گیرد.

وی افزود: بنابراین پیشنهاد آقای رجایی در اضافه کردن بخشی از منابع طبیعی و محیط زیست به این بند مزاحمتی برای کشاورزیان ایجاد نمی‌کند.

طبق این گزارش اضافه شدن عبارت منابع طبیعی ومحیط زیست به بند 5-1 با 107 رای موافق 17 مخالف و 13 ممتنع به تصویب رسید.

محمدرضا پورابراهیمی نماینده کرمان گفت: با توجه به اینکه بر اساس ماده 84 قانون برنامه پنجم منابع صندوق توسعه ملی باید ارزی باشد، بنابراین اضافه کردن یک عبارت به متن این ماده نیاز به دو سوم رای دارد که لاریجانی رئیس مجلس گفت استفاده 10 درصد از منابع صندوق توسعه ملی به صورت ریالی دو سوم رای می‌خواست اما عبارت منابع طبیعی ومحیط زیست این گونه رای را لازم ندارد.

همچنین عبدالرضا عزیزی نماینده شیروان و رئیس کمیسیون اجتماعی در تذکری در مورد تبصره ذیل ماده 5-2 لایحه بودجه در مورد توجه به ایثارگران گفت: شماها که طرفدار خانواده شهدا هستید و برخی از شما رزمندگان را دیدید که در شب عملیات روی سیم‌خاردار دراز می‌کشیدند تا رزمندگان دیگر از روی آنها رد شوند و شما که دیدید سر شهید همت با گلوله تانک بعثی‌ها پنبه شد چرا در مورد ایثارگران توجه نمی‌کنید.

وی افزود: لایحه خدمت‌رسانی به ایثارگران 12 سال معطل مانده و 6 سال بین شورای نگهبان و مجلس در رفت و آمد است بنابراین پیشنهاد من این است که 20 درصد از منابع بند 5-1 از سهم 10 درصد ریالی صندوق توسعه ملی برای خانواده‌های ایثارگران و با معرفی بنیاد شهید اختصاص یابد.

قادری نماینده کمیسیون تلفیق گفت:‌ بانک از ایثارگران وثیقه کامل می‌خواهد و لاریجانی رئیس مجلس گفت فکر می‌کنم این پیشنهاد به ضرر ایثارگران باشد. در نهایت بند 5-1 به تصویب رسید.
انتهای پیام/ک
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها