امروز : شنبه ۱ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 21
۰۷:۳۳
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 8989
تاریخ انتشار: ۳۰ اردیبهشت ۱۳۹۲ - ساعت ۱۶:۴۶
تعداد بازدید: 124
ناصر مقدسی در گفت‌وگو با خبرنگار جامعه فارس اظهار داشت: تأسیس مناطق حفاظت شده مشترک در نوار مرزی ایران و کشورهای همسایه از جمله سیاست‌های سازمان محیط ...

ناصر مقدسی در گفت‌وگو با خبرنگار جامعه فارس اظهار داشت: تأسیس مناطق حفاظت شده مشترک در نوار مرزی ایران و کشورهای همسایه از جمله سیاست‌های سازمان محیط زیست است.

مدیرکل دفتر زیستگاه‌ها و امور مناطق سازمان حفاظت محیط زیست افزود: حرکت در این مسیر کمک شایانی را بر افزایش مودت و همکاری میان کشورهای همسایه می‌کند.

وی ادامه داد: در بین کشورها یک سری مناطق طبیعی وجود دارد که دارای عناصر مشترک بوده که مستلزم حفاظت است؛ از اینرو هم اکنون سازمان محیط زیست برای حفاظت از مناطق طبیعی مشترک ایران و ارمنستان اقداماتی را در دستور کار قرار داده است.

مقدسی ادامه دارد: در همین راستا، سازمان محیط زیست مذاکراتی را با کشور عراق به منظور ایجاد پارک صلح و دوستی در نوار مرزی ایران و عراق صورت داده‌ است.

این مقام مسئول یادآور شد: بر همین اساس مقرر شده که در منطقه مشترک حفاظت شده مرزی بین ایران و عراق(پارک صلح و دوستی) ایجاد شود.

مقدسی ادامه داد:‌ به منظور تحقق این مهم یک هیئت عراقی چندی پیش به ایران سفر کردند و با سازمان محیط زیست تشکیل جلسه دادند؛ در این جلسه محدوده‌های مناطق حفاظت شده کشور برای ایجاد پارک صلح و دوستی مشخص شد و نقشه‌‌های آن در اختیار هیئت عراقی داده شد.

مدیرکل دفتر زیستگاه‌های سازمان محیط زیست ادامه داد: امیدوار هستیم پس از تکمیل مطالعات کشور عراق بتوانیم امر مزبور را محقق کنیم.

مقدسی افزود: هم‌اکنون مناطق طبیعی مشترک میان ایران و ارمنستان مشخص شده است و در نهایت پس از انجام مطالعات تکمیلی این مناطق به عنوان یک منطقه درنظر گرفته می‌شود که در آن طرح‌های واحدی دیده می‌شود. 

وی خاطرنشان کرد: خوش‌بین هستیم که در سال جاری بتوانیم محدوده پارک صلح و دوستی میان ایران و عراق مشخص شود.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها