امروز : جمعه ۱ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 21
۰۰:۵۸
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 89893
تاریخ انتشار: ۲۹ خرداد ۱۳۹۳ - ساعت ۱۳:۲۸
تعداد بازدید: 122
به گزارش خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در کابل، عبدالله عبدالله، نامزد پیشتاز دور اول انتخابات ریاست جمهوری، عصر روز گذشته از ...

به گزارش خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در کابل، عبدالله عبدالله، نامزد پیشتاز دور اول انتخابات ریاست جمهوری، عصر روز گذشته از کمیسیون انتخابات افغانستان خواست که روند شمارش آرای دور دوم انتخابات را به صورت فوری متوقف کند.

در مقابل «عبدالرحمن هوتکی» معاون کمیسیون مستقل انتخابات افغانستان شب گذشته در تماس با رسانه‎های محلی، گفت: مدیران این کمیسیون برای رفع ابهامات در مورد نتایج آرای انتخابات آماده گفت‎وگو با تیم انتخاباتی عبدالله عبدالله، کاندیدای ریاست جمهوری هستند.

هوتکی افزود: سران کمیسیون مستقل انتخابات روز سه شنبه با ستاد انتخاباتی عبدالله تماس گرفته و خواستار گفت‎وگو با وی شدند اما پاسخ مثبتی از ستاد وی دریافت نکردند.

وی در ادامه تأکید کرد: کمیسیون انتخابات هم‎اکنون با ارسال نامه‎ای خواستار گفت‎وگو با عبدالله شده و نتیجه این نامه نیز معلوم نیست.

هوتکی خاطر نشان کرد: کمیسیون مستقل انتخابات مطابق دستور العمل و قانون به شمارش آرا ادامه می‌دهد و در عین حال رضایت عبدالله را نیز حاصل خواهد کرد.

این در حالی است که «محمود صیقل» سخنگوی ستاد انتخاباتی عبدالله نیز در تماس با رسانه‎ها اعلام کرد که تیم انتخاباتی این کاندیدای ریاست جمهوری آماده گفت‎وگو با کمیسیون مستقل انتخابات افغانستان است.

این در حالی است که عبدالله عبدالله روز گذشته با شرکت در نشست خبری اعلام کرد که روند شمارش آرا به نفع یک کاندیدای مشخص است و اعتبار کمیسیون مستقل انتخابات نزد ستاد انتخاباتی وی از بین رفته است.

عبدالله در این نشست خبری ضمن اعلام قطع رابطه با کمیسیون مستقل انتخابات افغانستان خواستار توقف فوری روند شمارش آرا شد و گفت: ناظران تیم انتخاباتی وی کارهای خود را به حالت تعلیق در آورده‎اند و اگر روند شمارش آرا ادامه یابد این روند مشروعیت نخواهد داشت.

دور دوم انتخابات ریاست جمهوری افغانستان میان عبدالله عبدالله و «اشرف‎غنی احمدزی» 2 کاندیدای پیشتاز دور اول در 24 خرداد برگزار شد و پس از برگزاری این انتخابات مسئولان ستاد انتخاباتی عبدالله عبدالله اعلام کردند که انتخابات همراه با تقلب گسترده بوده است.

عبدالله عبدالله در دور اول انتخابات ریاست جمهوری افغانستان با کسب 2 میلیون و 972 هزار و 141 رأی که 45 درصد کل آرا بود در صدر و پس از وی اشرف‎غنی احمدزی با کسب 2 میلیون و 84 هزار و 547 رأی که 31.6 درصد آرا را شامل بود در رتبه دوم قرار گرفت.

در این انتخابات 8 کاندیدا شرکت کرده بودند که «زلمی رسول» با کسب 750 هزار997 رأی، «عبدالرب رسول سیاف» با کسب 465 هزار و 207  رأی، «قطب الدین هلال» با کسب 181 هزارو 827 رأی، «محمدشفیق گل‎آغا شیرزوی» با کسب 103 هزار و 636 رأی، «محمدداود سلطان‎زوی» با کسب 30 هزار و 685 رأی و «هدایت‎امین ارسلا» با کسب 15 هزار و 506 رأی به ترتیب در رده‎های سوم تا هشتم نتیجه نهایی این انتخابات قرار گرفتند.

با این حال، پس از کشیده شدن انتخابات به دور دوم، زلمی رسول، عبدالرب رسول سیاف و محمدشفیق گل‎آغا شیرزوی از کاندیداتوری عبدالله اعلام حمایت کردند و قطب‎الدین هلال، محمدداود سلطان‎زوی و هدایت‎امین ارسلا از کاندیداتوری احمدزی اعلام حمایت کردند.
انتهای پیام/ز
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها