امروز : پنجشنبه ۳۱ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 20
۰۲:۱۳
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 89900
تاریخ انتشار: ۲۹ خرداد ۱۳۹۳ - ساعت ۱۳:۲۸
تعداد بازدید: 171
 به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، مذاکرات هسته‌ای ایران و گروه 1+5 روز پنج شنبه در حالی پیگیری می‌شود که طرفین فضای روز اول  و ...

 به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، مذاکرات هسته‌ای ایران و گروه 1+5 روز پنج شنبه در حالی پیگیری می‌شود که طرفین فضای روز اول  و دوم گفت‌وگوها را «مثبت» ارزیابی کرده و گفتند که همه طرف‌ها با جدیت در حال مذاکره هستند.

این پنجمین دور از سری مذاکراتی است که بعد از توافق موقت ژنو با هدف دستیابی به راهکاری جامع و بلندمدت، در شهر وین اتریش برگزار می‌شود. بر اساس برنامه اقدام مشترک، طرفین باید تا روز 29 تیر (20 جولای) بر راهکار جامع به توافق برسند. با این حال وجود اختلافات زیاد میان مواضع مذاکره‌کنندگان موجب شده تا تردید‌هایی نسبت به حصول توافق تا آن تاریخ ایجاد شود.

مهلت مذاکرات برای یک دوره 6 ماهه دیگر نیز قابل تمدید است، اما از آنجا که این تمدید می‌تواند موجب پیچیدگی اوضاع شود، همه طرف‌ها در تلاشند تا در فرجه 6 ماهه کنونی به توافق دست یابند.

خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به صورت لحظه به لحظه اخبار سومین روز مذاکرات وین-5 را گزارش می‌کند. در ادامه سرخط مهمترین خبرهای هسته‌ای روز پنج شنبه آمده است (برای مشاهده متن کامل هر خبر بر روی ساعت درج شده، کلیک کنید)
 
11:36      آغاز رایزنی دوجانبه ظریف و اشتون

01:18    رایزنی دوجانبه ظریف و اشتون صبح پنجشنبه در وین
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها