امروز : دوشنبه ۳۰ بهمن ۱۳۹۶ - 2018 February 19
۰۹:۴۵
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 89902
تاریخ انتشار: ۳۰ خرداد ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 19
به گزارش خبرنگار سیاسی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، سید مرتضی نبوی رئیس شورای عالی بسیج  و عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام پیش از ظهر ...

به گزارش خبرنگار سیاسی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، سید مرتضی نبوی رئیس شورای عالی بسیج  و عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام پیش از ظهر امروز در سخنانی در همایش سرپرستان خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس که در تهران برگزار شد، اظهارداشت: تک تک شما خبرنگاران و مسئولان رسانه‌ها از رویش‌های این انقلاب هستید، بنده با آقای سید نظام الدین موسوی از زمانی که در دانشگاه فعال بود، آشنا هستم.

وی با بیان اینکه باید بدانیم اگر امروز توفیقی داریم، به لطف و عنایت پروردگار متعال است، تصریح کرد: اگر سرزمینی مانند ایران توانسته در برابر گرداب‌ها به راه خودش ادامه دهد، این جز با توفیقات الهی میسر نبوده است؛ هر توفیقی بدست آوردیم از جانب خداوند متعال بوده است و این توفیق باید با خواست و اراده پروردگار اثربخش باشد.

نبوی با بیان اینکه زحمات و مجاهدات شما عزیزان وقتی توام با خلوص و مددگیری از خداوند متعال باشد، می‌تواند اثربخشی لازم را داشته باشد، ادامه داد: غربی‌ها با فناوری‌هایی که در زمینه اطلاعات و ارتباطات بدست آمده، معتقد بودند می‌توانند ژئوپولوتیک و حقیقت ذهن و فکر مردم را هرطوری که می‌خواهند طراحی کنند.

رئیس شورای عالی بسیج رسانه خاطرنشان کرد: آنان طراحی‌های زیادی داشته‌اند تا انقلاب اسلامی را از کار بیندازند، وقتی انقلاب و امام، رأس فتنه را که آمریکا بود، هدف قرار دادند، این پیام منتقل شد و این فضا شکست و انقلاب در کشورهای جهان، مردم را یارگیری کرد و توانست انحصار را بشکند.

وی یادآور شد: پس از آن آنها در ترکیه یکسری افراد را به اسم مسلمانان معتدل روی کار آوردند تا توسط آنان بتوانند پیامشان را به منطقه منتقل کنند ولی همین هم شکست خورد و شرایط برگشت و باز در پس این حوادث، این جمهوری اسلامی بود که دوباره سر برآورد و آن ژئوپولوتیک، ارتباطی را شکل داد و پیام خودش را رساتر منتقل کرد.

رئیس شورای عالی بسیج رسانه در بخش دیگری از سخنانش تصریح کرد: ارتباطات را امروز جزء فرهنگ به حساب می‌آورند، امروز نقش فرهنگ هم برای جهانیان مشخص شده است و امروز موضوعی که تعیین کننده است بحث فرهنگ است گرچه هنوز همچنان آن موج‌هایی که دورانش گذشته را بعنوان بحث‌های روشنگری و روشنفکری معرفی می‌کنند، در حالیکه دوران آن گذشته است.

وی ادامه داد: می‌گویند کشورهایی که از فرهنگ خودشان فاصله گرفتند، سعی کردند در آن کشورها یک الگوی توسعه‌ای را از غرب بگیرند، اما نتوانستند به موفقیت برسند، اگر کشوری بخواهد پیشرفت کند باید فرهنگ خودش را بشناسد و متکی به فرهنگ خودش را طراحی کند که چگونه می‌تواند پیشرفت داشته باشد، لذا ما اگر به ارزش‌های خودمان برنگردیم و با سابقه دینی، تمدنی و اسلامی خودمان، این الگو را نداشته باشیم ، نمی‌توانیم پیشرفت کنیم.

«ارتباطات جدید رویش انقلاب بود و نقش مهمی در انقلاب ایفا می‌کند، همه ایرانی‌ها باید بتوانند با آن فرهنگ ریشه‌دار عمیق، مشارکت کنند و سهم خودشان را در پیشرفت کشور ایفا کنند.»

این عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام در ادامه سخنانش خاطرنشان کرد: ایران زمانی مرکز یک امپراطوری بزرگ بوده و دنیا را اداره می‌کرده و برای دنیا پیام تولید می‌کرده است لذا باید بدانیم کشور ما دارای چنین ظرفیتی بوده و البته دین اسلام نیز چنین ظرفیتی دارد؛ پس بدانید ما امروز در جای خیلی مهمی حضور داریم که می‌تواند فرهنگ را گسترش دهد و مردم را به یک مشارکت برای پیشرفت جهشی سوق دهد یا برعکس.

رئیس شورای عالی بسیج رسانه با بیان اینکه شما با همان روحیه جهادی می‌توانید آن فرهنگ مد نظر امام را به نمایش بگذارید، متذکر شد: شما می‌توانید شرایطی فراهم کنید که ما امروز اگر یک‌سری مشکلاتی داریم، بر آنها فائق آئیم.

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت: یکی از مسائلی که آنها سعی کردند روشنفکران داخلی و شرق‌شناسان القا کنند این است که ایرانی‌ها افراد غیر قابل اعتمادی هستند، آنان حسودند و بخیل هستند و چشم دیدن یک فرد درست و حسابی را ندارند، آنها می‌گویند مردم ایران اصولاً فرهنگ جمعی ندارند و از عهده یک کار جمعی بر نمی‌آیند در حالیکه باید بگوییم در این کشور تمام بحران‌ها با حضور و مشارکت مردم فیصله یافته است، اگر غیر از این بود، حرف شما را می‌پذیرفتیم اما مطالعات جهانی نیز نشان می‌دهد که ما دارای یک فرهنگ جمعی هستیم ولی مهارت‌های کار جمعی را به ما آموزش نداده‌اند.

نبوی خاطرنشان کرد: فرهنگ اسلامی-ایرانی یک فرهنگ جمعی است و ما موافق کار جمعی هستیم.

رئیس شورای عالی بسیج  رسانه همچنین خاطرنشان کرد: فارس یکی از رویش‌های انقلاب است و ارتباطات نقش مهمی در دنیای امروز دارد و کارش، کار فرهنگی است، انقلاب ما هم یک انقلاب فرهنگی بود نه سیاسی و اقتصادی.

وی در پایان تاکید کرد: قدرت نرم را انقلاب اسلامی ما مطرح کرد و امروز ما پرچمدار قدرت نرم در جهان هستیم.

به گزارش فارس، پس از پایان سخنرانی نبوی، با حضور سید نظام‌الدین موسوی مدیرعامل خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، مرتضی قمری‌وفا معاون خبر خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس و همچنین کربلایی مدیرکل استان‌های خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، ضمن تجلیل از خانواده مرحوم معافی سرپرست سابق خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در مازندران به خانم عباسی همسر آن مرحوم حکم سرپرست جدید خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در استان مازندران تقدیم شد.

همچنین در این مراسم حکم دو سرپرست جدید خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در استان‌های خراسان رضوی و سیستان و بلوچستان به خانم‌ها سلیمی و سرگزی تقدیم شد.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها