امروز : جمعه ۳ آذر ۱۳۹۶ - 2017 November 23
۰۳:۲۰
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 89907
تاریخ انتشار: ۳۰ خرداد ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 15
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس از قم حسین شریعتمداری پیش از ظهر امروز در نشست هم‌اندیشی سخنرانان که در سالن همایش مدرسه علمیه ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس از قم حسین شریعتمداری پیش از ظهر امروز در نشست هم‌اندیشی سخنرانان که در سالن همایش مدرسه علمیه دارالشفا و به همت هیئت رزمندگان اسلام برگزار شد، با اشاره به شرایط کنونی اظهار کرد: شرایط کنونی حساس است ولی بحرانی نیست و در حقیقت خلاف آن است که برخی در کشور بر آن اصرار می‌ورزند.

وی خاطرنشان کرد: امروز شگردها و ترفندهای بسیاری از سوی دشمن علیه نظام به کار گرفته می‌شود که یکی از آنها انگشت روی نقطه ایده‌آل گذاشتن است.

مدیر مسئول روزنامه کیهان عنوان کرد: هدف دشمن از این ترفند، بی‌آینده نشان دادن انقلاب است و به طور معمول راه مقابله با این ترفند این است که بازگردید و مقایسه انجام دهید.

وی عنوان کرد: در شگرد انگشت بر روی نقطه ایده‌آل گذاشتن حریف بر روی نقطه ایده‌آلی که برای حرکت خود تعریف کرده انگشت می‌گذارد و به صورت دایم آن را به رخ می‌کشد و گام‌هایی که تاکنون پیموده شده نادیده می‌گیرد.

شریعت‌مداری حرکت از پله دوم را از شگردهای دیگر دشمنان ذکر کرد و افزود: حریف در این شگرد برای انحراف اذهان و افکار عمومی سعی می‌کند از پله‌های اول که به طور معمول شامل جنایات است، بگذرد.

وی خاطرنشان کرد:‌ فراموشی پله اول از نوعی نیست که از آن غفلت کنیم به طوری که مشاهده می‌شود و رهبر انقلاب در همه فرمایشات خودشان به موضوع فتنه اشاره می‌کنند.

مدیر مسئول روزنامه کیهان ادامه داد:‌ این شگرد در جایی به کار برده می‌شود که پله اول سرنوشت‌ساز است و حریف در ادامه به آن نیاز دارد.

وی با اشاره به تفاوت تابلو با شناسنامه گفت: تابلو چیزی است که نمایان است ولی ممکن است زیر این تابلو کسانی باشند که شناسنامه آنها با تابلو همخوانی ندارد به عنوان مثال کسانی که تابلوی مبارزه با فساد را بلند می‌کنند در بسیاری از جاها آلوده به فساد هستند.

شریعت‌مداری ادامه داد:‌ کسانی که تابلوی رأفت را بلند می‌کنند، خودشان تندترین و افراطی‌ترین اقدامات را با مخالفان خود داشته‌اند.

وی با بیان اینکه تابلوها و شناسنامه باید مطالعه شود، گفت: به عنوان مثال مرسی که قدرت را به دست گرفت به جای اینکه به آرمان‌های مردم انقلاب کرده مصر وفادار باشد وارد فازهای دیگری شد.

مدیر مسئول روزنامه کیهان ادامه داد:‌ اینکه در طول یک روز 700 حکم اعدام در دادگاه مصر صادر شده تحقیرآمیز است.

وی یادآور شد: یکی از راه‌های مقابله با شگرد تابلوها و شناسنامه‌ها کشف پاشنه آشیل دشمن است و اینکه نمونه‌های مستند و قابل ارائه از ناهمخوانی کسانی که تابلو به دست گرفته‌اند، با شناسنامه پیدا کنید.

شریعت‌مداری مشابه‌سازی را یکی از شگردهای تاریخی ذکر کرد و افزود: کسی که شبیه‌سازی می‌کند زیاد به وجوه تشابه توجه ندارد و تنها یک وجه کافی است.

وی ادامه داد:‌ در برابر این ترفند شبیه‌یابی ذکر شده که حکمت است که باید شبیه‌یابی تاریخی صورت گیرد.

مدیر مسئول روزنامه کیهان عنوان کرد:‌ انگاره‌سازی یکی از شگردهایی است که به طور فراوان به کار برده می‌شود که تصویر غیر واقعی از واقعیت است و به طور عمده برای تحریف تاریخ نزدیک به کار می‌رود و خط زدن تاریخ یکی کاربردهای آن است.

وی با اشاره به شگرد مارپیچ گفت: زمانی که صدایی بلند می‌شود و نمی‌خواهند صدا شنیده شود از مارپیچ استفاده کرده تا آن صدا شنیده نشود و کار رسانه این است که مارپیچ سکوت را بشکند.

شریعت‌مداری با بیان اینکه دامنه انقلاب هر روز گسترده‌تر می‌شود، گفت: این توهمی است که دشمنان انقلاب می‌گسترانند و بیان می‌کنند که انقلاب کمرنگ شده، در حالی که انقلاب گسترده‌تر و پرشتاب‌تر می‌شود.

وی خاطرنشان کرد: شما از نوع هجوم‌ها و کانال‌های هجوم دشمنان و تاثیر آن با خبر و آگاه هستید به طوری که دشمن در بسیاری از عرصه‌ها به ناکامی رسیده و با بن بست‌های جدی رو به رو شده ولی روی یک اصل تاکید دارد آن اصل افکار است.

مدیر مسئول روزنامه کیهان عنوان کرد: رفتار عمومی برخاسته از افکار عمومی است، کسانی که می‌توانند افکار عمومی را مدیریت کنند می‌توانند رفتار عمومی را مدیریت کنند که اساس جنگ نرم یا افکار از این بخش ناشی می‌شود.

وی با اشاره به مطالب یکی از جامعه‌شناسان آمریکایی گفت: در تمام مطالعات به وضوح مشاهده شده که دکترین و دیدگاه‌ها به مرور کمرنگ شده ولی دکترین ولایت فقیه روز به روز به جاذبه آن افزوده می‌شود.

شریعت‌مداری تصریح کرد:‌ اگر رهبری حضرت آقا نبود بسیاری از افراد که امروز مدعی هستند باید پوتین نظامیان آمریکایی را واکس می‌زدند.
 
انتهای پیام/78003/صا40
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها