امروز : دوشنبه ۲ بهمن ۱۳۹۶ - 2018 January 22
۱۱:۰۸
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 89916
تاریخ انتشار: ۳۰ خرداد ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 17
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، خبرگزاری رویترز گزارش داده آژانس بین‌المللی انرژی اتمی روز جمعه در گزارش ماهانه خود پایبندی ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، خبرگزاری رویترز گزارش داده آژانس بین‌المللی انرژی اتمی روز جمعه در گزارش ماهانه خود پایبندی ایران به تعهدات خود را نشان خواهد داد.

این نهاد نظارتی سازمان ملل قرار است روز جمعه پنجمین گزارش ماهانه خود درباره برنامه هسته‌ای ایران را منتشر کند.
ایران به موجب توافق موقت ژنو موسوم به طرح اقدام مشترک و منعقد شده در سوم آذرماه سال گذشته متعهد شد در قبال محدود کردن بخشی از فعالیت‌های هسته‌ای خود و بازرسی‌های بیشتر آژانس از کاهش محدود تحریم‌ها برخوردار شود.
گام اول این توافق ۶ ماهه از ۳۰ دی ماه به اجرا درآمد و قرار شد زمینه‌های لازم برای توافق جامع هسته‌ای با ایران را فراهم آورد.
آژانس بین‌المللی انرژی اتمی که بازرس‌های آن به طور دائم از تأسیسات هسته‌ای ایران بازدید می‌کنند نقشی محوری در تضمین پایبندی ایران به تعهداتش در توافق موقت ژنو دارد.
دیپلمات‌ها به خبرگزاری رویترز گفته‌اند آژانس بین‌المللی انرژی اتمی قرار است روز جمعه پنجمین گزارش ماهانه خود از زمان عقد توافق موقت ژنو را منتشر کند.
این دیپلمات‌ها به جزئیات بیشتری در این باره اشاره نکرده‌اند.
طبق توافق موقت ژنو قرار است ایران تا پایان دوره شش ماهه پس از طرح اقدام مشترک، ذخائر گاز اورانیوم خود را به مواد شکافت‌پذیر با غلظت ۲۰ درصد تبدیل کند ـ که تا اندازه‌ای با مواد هسته‌ای غنی‌شده تا سطح تسلیحاتی فاصله دارد.

انتهای پیام/م.
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها