امروز : چهارشنبه ۵ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 25
۱۹:۳۳
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 8993
تاریخ انتشار: ۳۱ اردیبهشت ۱۳۹۲ - ساعت ۰۱:۱۰
تعداد بازدید: 308
به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، در جریان بررسی و تصویب لایحه بودجه 92 کل کشور در بند 8-5 آمده است، مدیران ...

به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، در جریان بررسی و تصویب لایحه بودجه 92 کل کشور در بند 8-5 آمده است، مدیران عامل بانکهای دولتی و غیردولتی موظف هستند حداکثر یک هفته پس از تاریخ درخواست تسهیلات، کلیه مدارک مورد نیاز را به صورت کتبی به اطلاع متقاضی برسانند و پس از تحویل کلیه مدارک موظفند حداکثر دو ماه نسبت به بررسی توجیه فنی، اقتصادی و مالی طرح و اهلیت متقاضی اقدام و در صورت تأیید به صندوق توسعه ملی ارسال کنند.

رئیس هیئت عامل صندوق توسعه ملی حداکثر مدت 15 روز نسبت به اعلام نظر در رابطه با پرداخت تسهیلات در قالب قرارداد عاملیت با بانک ذیربط اقدام کند. بانک عامل حداکثر طی یک ماه نسبت به عقد قرارداد تسهیلات به متقاضی اقدام و ظرف دو هفته آن را پرداخت کند.

به گزارش فارس، در تبصره 4 که در کمیسیون اقتصادی ارائه شده بود آمده است، دولت موظف است گزارش جدول موجودی و گردش وجوه صندوق توسعه ملی سال 92 را همراه با لایحه بودجه سال 1393 ارائه کند.

هیئت عامل موظف است گزارش عملکرد صندوق توسعه ملی را به صورت سه ماهه در پایان هر فصل به کمیسیو‌ن‌های اقتصادی و برنامه و بودجه و محاسبات مجلس ارائه کند.

به گزارش فارس، این پیشنهاد با 110 رأی موافق و 9 رأی مخالف و 6 رأی ممتنع به تصویب رسید.

ناصر موسوی لارگانی نماینده سلاورجان که به همراه عبدالله‌زاده در هیئت امنای صندوق توسعه ملی حضور دارد،گفت: مصوبه‌ای قبلاً درباره صندوق توسعه ملی که هیئت امنا کلیه وظایف را به هیئت عامل واگذار کرده است داشتیم که این مصوبه سپس به مجمع تشخیص مصلحت نظام رفت و هنوز برنگشته است.

وی افزود: ما از دولت می‌خواهیم گزارش صندوق توسعه ملی را هر سه ماه یکبار به مجلس ارائه کند و هنگام ارائه لایحه بودجه کل کشور همانند بودجه شرکت‌های دولتی به مجلس ارائه کند.

رحیم ممبینی نماینده دولت به عنوان مخالف این پیشنهاد گفت: چون صندوق توسعه ملی براساس قانون برنامه پنجم در امور اداری و استخدامی و اجرایی به عنوان یک نهاد عمومی غیردولتی محسوب می‌شود بنابراین دولت نمی‌تواند گزارش آن را به مجلس ارائه کند مگر گزارش شهرداری‌ها و یا بنیادها مانند بنیاد شهید را قرار است دولت تهیه کند، بنابراین دولت مخالف این است که گزارش صندوق توسعه ملی هر سه ماه یکبار به مجلس ارائه شود چون وفق قانون برنامه پنجم یک نهاد عمومی غیردولتی است.

در ادامه جعفر قادری نماینده کمیسیون تلفیق به عنوان موافق بند الحاقی گفت: درست است که ساختار صندوق توسعه ملی به عنوان یک نهاد عمومی غیردولتی تعریف شده است اما منابع عمومی در آن جمع‌آوری می‌شود.

قادری گفت: بنده در مجلس قبل عضو هیئت امنای صندوق توسعه ملی بودم از 9 عضو هیئت امنا اگر دو سوم حاضر باشند جلسه هیئت امنا رسمیت دارد و وقتی رئیس جمهور یک پیشنهاد ارائه می‌کند حتماً تصویب می‌شود و ما نمایندگان مجلس می‌خواهیم اطلاعات و گزارش‌های صندوق توسعه ملی هر سه ماه یکبار به مجلس ارائه شود.

قادری افزود: هیچ اشکالی ندارد که دولت به همراه لایحه بودجه گزارش عملکرد صندوق توسعه ملی را بدهد و من موافق این پیشنهاد الحاقی هستم در نهایت این پیشنهاد به تصویب رسید، بنابراین دولت موظف شد گزارش عملکرد صندوق توسعه ملی را همراه با لایحه بودجه و هیئت عامل صندوق مکلف شد گزارش عملکرد صندوق توسعه ملی را هر سه ماه یکبار به کمیسیون اقتصادی و برنامه بودجه ارائه کند.

انتهای پیام/م
برچسب ها:
آخرین اخبار