امروز : جمعه ۳۱ فروردین ۱۳۹۷ - 2018 April 20
۰۷:۵۹
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 89932
تاریخ انتشار: ۳۰ خرداد ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 107
محمود عباس‌زاده مشکینی مدیرکل سیاسی وزارت کشور دولت نهم و دهم در گفت‌وگو با خبرنگار حوزه دولت خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، به فتنه ...

محمود عباس‌زاده مشکینی مدیرکل سیاسی وزارت کشور دولت نهم و دهم در گفت‌وگو با خبرنگار حوزه دولت خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، به فتنه سال 88 اشاره کرد و اظهارداشت: به نظر من فتنه 88 جنگ احزاب بود، اما بسیار گسترده‌تر و پیچیده‌تر از جنگ احزاب در صدر اسلام و اگر خطبه‌های روشنگرانه رهبر معظم انقلاب اسلامی در آن نماز جمعه معروف نبود، شاید کمتر کسی به ابعاد پیچیده آن قضایا واقف می‌شد.

وی تصریح‌کرد: بنده چون در آن شرایط در وزارت کشور مسئولیت داشتم خاطره تلخی را تجربه کردم چون چندین بار که برای مصاحبه به تلویزیون رفتم، تهیه‌کنندگان گلایه می‌کردند و می‌گفتند غالب شخصیت‌هایی را که برای مصاحبه و روشنگری دعوت می‌کنیم از قبول دعوت طفره می‌روند اما بعد از روشنگری حضرت آقا در نماز‌جمعه حجت برای نخبگان متدین و انقلابی تمام می‌شود و پای خیلی از آگاهان سیاسی به شبکه‌های تلویزیون باز و جریان روشنگری و بصیرت آغاز می‌شود.

استاندار سابق ایلام یادآورشد: طبق فرمایشات حضرت امیر(ع) فتنه دو مرحله دارد وقتی می‌آید، شبهه ایجاد می‌کند و وقتی پشت می‌کند شناخته شده و آگاهی می‌بخشد البته به شرط مدیریت و تدبیر و صد البته این تدبیر در شناخته شدن فتنه از همین نماز جمعه کلید می‌خورد.

عباس‌زاده مشکینی یادآور شد: در جریان جنگ جمل وقتی فتنه جمل خوابید و شتر فتنه پی شد و حضرت علی (ع) آهنگ عزیمت را برداشتند، از میان کشته‌شدگان عبور کردند و این کلام را مطرح کردند که برای امروز ما و وضعیت امروزمان ماندگار و الهام بخش است.

وی افزود: حضرت در آن زمان فرمودند اصحاب فتنه چون رعد غریدند و چون برق جهیدند، اما وقتی پای آزمون به میان آمد، لرزیدند، اما ما نمی‌غریم مگر اینکه کاری می‌کنیم و نمی‌باریم مگر اینکه سیل به راه بیاندازیم و دیدیم 9 دی مردم صبور وقتی کاسه صبرشان لبریز شد، خصوصا بعد از اهانت به ساحت اباعبدالله چه حماسه‌ای آفریدند.

مدیرکل سیاسی وزارت کشور در دولت نهم و دهم گفت: جنگ احزاب که به جنگ خندق معروف است، به صورتی شکل گرفت که همه احزاب و گروه‌ها وقتی دیدند هر کاری علیه اسلام انجام می‌دهند و سنگ‌پرانی‌هایی که در این زمینه صورت می‌دهند نتیجه نمی‌گیرند، تصمیم گرفتند اختلافات را کنار گذاشته و همه با هم ائتلاف کنند و اسلام نوپای آن روز را از میان بردارند.

وی تصریح‌کرد: ریچارد هابس مسئول شورای روابط خارجی آمریکا قبل از فتنه به اصلاح‌طلبان می‌گوید اگر قرار باشد هر کدام از شما با حفظ مواضع خود وارد میدان شوید، شکست خواهید خورد، چاره کار این است که اختلافات را کنار  گذارید و روی یک نقطه متمرکز شوید.

عباس‌زاده مشکینی ادامه داد: او به دوستان ایرانی خود توصیه می‌کند هرچه نقاط اشتراک در یک ائتلاف بیشتر باشد، شعاع دایره ائتلاف کوتاه‌تر می‌شود و لازم است همه روی یک نکته توجه داشته باشند و آن مقابله با جمهوری اسلامی ایران است، در همین راستاست که گروه‌هایی که تا قبل از فتنه با یکدیگر کارد و پنیر بودند مانند بهایی‌ها، مارکسیست‌ها، کوموله‌ها، ضد انقلاب، حزب دموکرات‌ها و حتی عبدالمالک ریگی می‌آیند در کنار هم بر ضد جمهوری اسلامی ایران متحد می‌شوند.

وی گفت‌: هر گاه دیدید جریاناتی که  قبل از مساله‌ای با یکدیگر دچار زاویه‌اند و مانند کارد و پنیرند، اما در یک مرحله‌ای و در یک نقطه ائتلاف پیدا می‌کنند به تابلوی ائتلاف آنها نگاه نکنید که مثلاً چه نامی بر آن زده شده است و باید به دنبال یافتن علت برای آن نقطه ائتلاف باشید، برای رسیدن به این مساله باید از مواضع آنها مخرج مشترک بگیرید.

عباس‌زاده مشکینی افزود: تصادفی نیست که عبدالمالک ریگی در مصاحبه‌ای با VOA بعد از فتنه می‌گوید در برابر آزادشدن دستگیرشدگان فتنه حاضرم نیروهای انتظامی را که بازداشت کردیم، آزاد کنیم، اگر درباره گروه‌های فتنه‌گر که با یکدیگر قبل از انتخابات ائتلاف کردند، مخرج مشترک بگیرید، می‌بینید آنها در براندازی و مخالفت با جمهوری اسلامی ایران نقطه مشترک دارند.

وی اظهارداشت: رهبر انقلاب فرمودند این فتنه بیش از 20 سال و 10 سال پیشینه دارد ببینید چرا فتنه‌گران به قوانین انتخابات تن نمی‌دادند در حالی که حضرت آقا چندین بار گفتند اگر اعتراضی است از راه قانونی آن را پیگیری کنید؛ پاسخ روشن است این مساله به این دلیل بود که انتخابات موضوع فتنه نبود و بهانه‌ای برای آغاز ماجرا بود.

مدیرکل سیاسی وزارت کشور دولت پیشین گفت: فتنه 88 پس از آن شکل گرفت که همه ترفندهای آمریکا علیه انقلاب ایران بی‌نتیجه ماند و شما شک نکنید که تحریم‌های سیاسی و اقصادی چند سال اخیر  نتیجه شکست آمریکا در فتنه 88 بود.

وی ادامه داد: معاون اسبق خزانه‌داری آمریکا در مصاحبه‌ای با فارن پالسی می‌گوید پروژه اصلی ما در ایران منزوی کردن رژیم دینی ایران بود و در این مسیر 4 میلیارد دلار بودجه به گروه‌هایی که مخالف ایران بودند، در جریان انتخابات هزینه شد، بنده نمی‌دانم با این اعترافات و اسناد روشن چرا برخی‌ها در داخل فرافکنی می‌کنند؟

عباس‌زاده مشکینی گفت: بنابراین من سربلندی و پیروزی ملت ایران با رهبری الهی مقام معظم رهبری در فتنه سال 88 و جنگ نرم 8 ماهه  را به همان اندازه پیروزی و سربلندی ملت ایران در جنگ سخت 8 ساله به رهبری امام راحل می‌دانم و هیچ شکی در صحت این حقیقت ندارم.

وی گفت: البته کما اینکه تجربه پیروزی ملت ایران در جنگ سخت کشور ما را در برابر تعرضات سخت بیمه کرده است قطعاً تجربه ملت ایران در فتنه 88 نیز نظام و انقلاب ما را در برابر جنگ نرم مقاوم و آسیب ناپذیر کرد و یکی از بزرگترین تجربه آموزنده ما در مهار فتنه 88 تجربه تبعیت از ولایت است.

عباس‌زاده مشکینی تصریح‌کرد: حضرت امیر(ع) می‌فرماید کسی که به وقت یاری رهبرش در خواب باشد یا خود را به خواب بزند با لگد دشمنش بیدار خواهد شد، الان شما جنایات تروریست‌های تکفیری دست آموز و تسلیح شده غرب در عراق را می‌بینید و می‌شنوید در آنجا چه می گذرد الان شما عملا می بینید که در اطراف جمهوری اسلامی ایران چه می گذرد ولی ایران در محاصره آتش و جنایت و بوی باروت جزیره امن است.

وی در پایان خاطرنشان کرد: این نعمت و امنیت میوه همین تجربه‌هاست میوه نعمت ولایت است چون وحدت امت پیرامون امامت و ولایت شدنی است ولا غیر.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها