امروز : پنجشنبه ۳ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 24
۱۳:۴۷
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 89938
تاریخ انتشار: ۳۰ خرداد ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 19
روح‌الله جمعه‌ای رئیس مرکز اطلاع‌رسانی و امور بین‌الملل وزارت کشور، در گفت‌وگو با خبرنگار حوزه دولت خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، با ...

روح‌الله جمعه‌ای رئیس مرکز اطلاع‌رسانی و امور بین‌الملل وزارت کشور، در گفت‌وگو با خبرنگار حوزه دولت خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، با اشاره به پایان سفر عبدالرضا رحمانی‌فضلی به ژنو اظهار داشت: عبدالرضا رحمانی‌فضلی وزیر کشور در این سفر دو روزه پس از دیدار با مقامات کمیساریای عالی سازمان ملل متحد در امور پناهندگان، جلسه با کمیسر عالی، شورای کمیته اجرایی کمیساریای عالی و همچنین نمایندگان اتحادیه اروپا و شرکت در جلسه مشاوره‌ای درباره استراتژیک‌های حل مسائل پناهندگان افغانستانی و همچنین بازدید از مراکز بازپروری معتادان در سوئیس به تهران بازگشت.

وی تصریح‌کرد: رحمانی‌فضلی در این سفر در نشستی با کمیسر عالی پناهندگان سازمان ملل در مذاکره‌ای صریح خواستار اهتمام جدی جامعه بین‌الملل به موضوع حضور پناهندگان افغانی در ایران شد.

جمعه‌ای ادامه داد: در این نشست وزیر کشور با ارائه پیشنهادهای اجرایی و عملیاتی خواستار مشارکت فعال‌تر سازمان ملل و جامعه بین‌المللی برای رسیدگی به مسائل مربوط به پناهندگان افغانی در ایران شد.

رئیس مرکز اطلاع‌رسانی و امور بین‌الملل وزارت کشور همچنین یادآور شد: وزیر کشور این نکته را نیز یادآور شد که جمهوری اسلامی ایران بزرگترین کشور مهاجرپذیر جهان است؛ ایران در طول 35 سال گذشته با سخاوت و به تنهایی عمده مشکلات و مسئولیت‌ها را پذیرفته است.

وی در ادامه سخنان خود تصریح‌کرد: نکته مهم در نشست مشاوره‌ای درباره راهبرد پایدار برای حل مسائل پناهندگان افغانی که با حضور نمایندگان شورای کمیته اجرایی کمیساریای عالی پناهندگان و نمایندگان اتحادیه اروپا برگزار شد، این بود که تمامی اعضا از جمهوری اسلامی ایران به دلیل برخورد مناسب و انسان‌دوستانه با پناهندگان افغانی تشکر و قدردانی کردند.

وی افزود: برخی از کشورها تحریم‌های بین‌المللی را یکی از موانع جدی کمک‌های بشردوستانه برای پناهندگان دانستند و خواستار نقض سریع تحریم‌های بین‌المللی علیه ایران شدند، نکته قابل توجه در این نشست انزوای کامل نماینده آمریکا بود که وی صرفاً به حمایت از پناهندگان اشاره کرد.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار