امروز : دوشنبه ۲۷ آذر ۱۳۹۶ - 2017 December 18
۰۶:۰۳
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 89951
تاریخ انتشار: ۳۰ خرداد ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 34
به گزارش خبرنگار آموزش و پرورش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، دبیران استانی کانون تربیت اسلامی سراسر کشور امروز در سیزدهمین هم‌اندیشی ...

به گزارش خبرنگار آموزش و پرورش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، دبیران استانی کانون تربیت اسلامی سراسر کشور امروز در سیزدهمین هم‌اندیشی این کانون که در مجتمع آموزشی غیردولتی دخترانه معلم برگزار شد به بیان دیدگاه‌های خود در خصوص مطالبات ده‌گانه مقام معظم رهبری در آموزش و پرورش پرداختند.

محمدرضا دانشی دبیر کانون تربیت اسلامی استان‌ کهگیلویه و بویراحمد در خصوص تکریم معلم در جامعه اظهار داشت: آموزش و پرورش یک بحث حاکمیتی است و این الزاماتی از نظر اجرایی دارد و اعتلای منزلت اجتماعی معلمان برای خدمت مطلوب با خدمات رفاهی و رفع مشکلات مادی و معیشتی همراه است و در سند تحول ابلاغیه مقام معظم رهبری نیز آمده است.

ابوالفضل بیات‌ منفرد دبیر کانون تربیت اسلامی استان‌ زنجان در خصوص ممنوعیت نگاه حزبی و سیاسی در آموزش و پرورش بیان داشت: بیگانگان برای خواسته‌های خود در ایران سعی می‌کنند این دیدگاه را به وجود آورند تا نگاه سیاسی در تعلیم و تربیت ایجاد شود  چراکه فرهنگیان و دانش‌آموزان هنگام انتخابات در کشور رأی‌ساز هستند و افراد سیاسی روی این موضوع توجه می‌کنند و به دنبال بهره‌گیری از این ظرفیت هستند.

وی ادامه داد: وقتی وزرا و دولت‌ها عوض می‌شوند متأسفانه با نگاه سلیقه‌ای و حزبی به برخی برنامه‌های آموزش و پرورش نگاه می‌شود و شرایطی به وجود می‌آید که آموزش و پرورش ابزار گروه‌های سیاسی می‌شود و امروز از عملکردشان نشان می‌دهند که به دنبال تحول در آموزش و پرورش نیستند.

احمد رشیدی دبیر کانون تربیت اسلامی استان‌ مازندران در خصوص دانشگاه فرهنگیان اظهار داشت: در شیوه جدید می‌خواهند به شیوه بومی دانشجو جذب شود و زمزمه‌هایی نیز برحسب دانشگاه فرهنگیان شنیده می‌شود که این محال است.

وی ادامه داد: نامناسب بودن ساختار پیش‌بینی شده در دو پردیس و بلاتکلیفی ساختار سازمانی، نداشتن عضو هیأت علمی و یا محدود بودن تعداد ‌آنها و بلاتکلیفی مدرسین قبلی، ضعف و کمبود منابع مالی مطابق با استانداردهای دانشگاهی، عدم استقلال دانشگاه از درون ساختار آموزش و پرورش، تأثیر نگاه سیاسی به مدیریت پردیس‌ها از مشکلات دانشگاه فرهنگیان است.

رشیدی افزود: حمایت آموزش و پرورش و آموزش عالی از دانشگاه فرهنگیان، همکاری بین دو وزارتخانه، به کارگیری نیروهای متعهد، پایش مستمر فرآیند در عملکرد دانشگاه، بازنگری در کتب تدریسی در دانشگاه از پیشنهادات در جهت ارتقای دانشگاه فرهنگیان است.

زهرا رئوفی دبیر کانون تربیت اسلامی از گیلان در خصوص معاونت پرورشی در آموزش و پرورش اظهار داشت: برای اصلاح جامعه به دستورالعمل‌های به موقع آموزش و پرورش نیاز داریم و مربیان تربیتی به عنوان فرماندهان خط مقدم فرهنگی هیچ آموزشی در سند تحول ندیده‌اند.

وی ادامه داد: در تهیه و تنظیم کتب مرتبط در امر پرورشی باید از موضوعات خلاقیت و کار گروهی استفاده شود.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها