امروز : پنجشنبه ۳۰ فروردین ۱۳۹۷ - 2018 April 19
۲۳:۵۷
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 89953
تاریخ انتشار: ۳۰ خرداد ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 38
به گزارش خبرنگار اجتماعی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، سورنا ستاری در اختتامیه نخستین نمایشگاه فناوری‌های نوین مدیریت شهری که با ...

به گزارش خبرنگار اجتماعی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، سورنا ستاری در اختتامیه نخستین نمایشگاه فناوری‌های نوین مدیریت شهری که با حضور 140 شرکت دانش‌بنیان در محل نمایشگاه‌های دائمی شهرداری تهران واقع در بوستان گفت‌وگو برگزار شد، درباره قانون حمایت از شرکت‌های دانش‌بنیان اظهار داشت: این قانون بسیار پیشرفته است و سطح آن از سطح متوسط سهم ما از اقتصاد دانش‌ بنیان بالاتر است.

وی ادامه داد: هنگامی که فردی اراده می‌کند کارمند دولت نباشد و از فناوری‌ها و دانش خود استفاده کند، بر اساس قانون دانش‌بنیان 15 سال از مالیات و گمرک معاف و از تسهیلات در نظر گرفته شده استفاده می‌کند.

معاون علمی و فناوری رئیس جمهور افزود: سیستم‌های ما باید بسیار تغییر کند و فرهنگ‌سازی لازم صورت گیرد تا بتوان به درستی از قوانین شرکت‌های دانش‌بنیان استفاده کرد.

ستاری با بیان اینکه 300 شرکت دانش‌بنیان تاکنون در کشور تأیید صلاحیت شده‌اند، گفت:‌از حدود 7 ماه گذشته تسهیلات قانونی برای ارائه به شرکت‌های دانش‌بنیان اجرایی شده است که در 4 سال گذشته که قانون شرکت‌های دانش‌بنیان به تصویب رسیده است، هنوز اجرایی نشده بود.

وی با تأکید بر اینکه پژوهشکده های کم مصرف در کشور زیاد داریم، گفت: وزرا اعلام می‌کنند در این پژوهشکده‌ها چه تکنولوژی برای وزارتخانه ارائه شده است.

وی با اشاره به اینکه در ارائه تسهیلات به شرکت‌های دانش بنیان محدودیتی نداریم، گفت:‌ باید بازار شرکت‌های دانش‌بنیان در کشور شکل بگیرد.

معاون علمی و فناوری رئیس جمهور خاطرنشان کرد: شهرداری تهران با این نمایشگاه بازار خود را در اختیار شرکت‌های دانش‌بنیان قرار داده است که در این قالب تفاهم‌نامه‌ها و قراردادهای بسیاری بین مناطق شهرداری با شرکت‌های دانش‌بنیان منعقد شده است.

وی گفت:‌هر قلم و قطعه‌ای که در کشور تحریم می‌شود، برای شرکت‌های دانش‌بنیان ایجاد یک بازار سرمایه است.

انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها