امروز : سه شنبه ۴ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 24
۰۵:۰۳
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 89956
تاریخ انتشار: ۳۰ خرداد ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 46
به گزارش گروه دانستنی‌های خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، پس از سه سال پژوهش، محققان دانشگاه هاروارد ذخیره سازی انرژی خورشیدی به شکل ...

به گزارش گروه دانستنی‌های خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، پس از سه سال پژوهش، محققان دانشگاه هاروارد ذخیره سازی انرژی خورشیدی به شکل شیمیایی را برای گرم کردن خانه در شب کشف کردند.


< img alt="" class="bodyimage" id="852374" mediaaddress="" src="http://media.farsnews.com/media/Uploaded/Files/Images/1393/03/29/13930329000254_PhotoL.jpg" style="width: 517px; height: 360px" />

مولکول‌های آزوبنزن (یک ترکیب شیمیایی) که در معرض نور خورشید هستند، انرژی را جذب می‌‌کنند؛ با توجه به ثبات این مولکول‌ها امکان معکوس کردن شرایط آنها وجود دارد بنابراین می‌توان شب‌ها توسط انرژی خورشیدی خانه را گرم کرد.

این دستگاه متشکل از لوله‌های نانو کربنی است که مولکول‌ها را پوشش می‌دهند؛ جالب اینکه نتایج تحقیق موجب شگفتی محققان شد و آنها از بازگشت بیش از 6 برابر آن متعجب شدند و بیش از آن چیزی بود که انتظار می‌رفت؛ این تعامل بین مولکول‌های آزوبنزن و لوله‌های نانو کربن اتفاق می‌افتد.

این کشف راه‌های جدید برای طراحی مواد جدید خورشیدی با استفاده از تعامل حرارتی باز می‌کند و امکان ذخیره کردن آن به وجود می‌آید.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها