امروز : پنجشنبه ۳۱ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 21
۲۲:۴۲
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 89957
تاریخ انتشار: ۳۰ خرداد ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 18
به گزارش گروه دانستنی‌های خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، بسیاری از ما قادر به یاد آوردن حوادث قبل از سن 3 سالگی نیستیم در واقع تمام ...

به گزارش گروه دانستنی‌های خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، بسیاری از ما قادر به یاد آوردن حوادث قبل از سن 3 سالگی نیستیم در واقع تمام آن خاطرات پاک شده‌اند تا خاطرات جدیدی را جایگزین کنند؛ این فرآیند به عنوان فراموشی کودکی شناخته شده است.

محققان دانشگاهی در آتلانتا مطالعاتی در مورد «در چه سنی خاطرات دوران کودکی به تدریج فراموش می‌شوند» انجام داده‌اند و یک گروه 100 نفره از کودکان 3 ساله را مورد آزمایش قرار دادند؛ آنها از پدر و مادر خود سؤالاتی در مورد وقایع کلیدی زندگی خود از جشن تولد 6 ماهگی، بازدید از پارک یا مسائل دیگر می‌کردند و از آنها می‌خواستند برایشان تعریف کنند؛ محتوای تمام این خاطرات به طور کامل توسط neuropsychologists ثبت شده است.

آنها می‌گویند: کودکان در 3 سالگی خاطرات را به یاد نمی آورند و کودکان بین 5 تا 7 سال حدودا 63 درصد تا 72 درصد اتفاقاتی که قبل از این سن بوده را به یاد می‌آورند؛ در 8 تا 9 سال 35 درصد آن‌ها وقایع زندگی خود را به یاد می‌آورند و وقتی بزرگ‌تر می‌شوند نسبت به کوچکترها خاطرات کمتر اما خیلی خوب به یاد می‌آورند.

براساس این مشاهدات محققان بر این باورند که 7 سالگی سن محوری است که در آن خاطرات دوران کودکی محو می‌شوند.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها