امروز : جمعه ۳ فروردین ۱۳۹۷ - 2018 March 23
۱۸:۲۹
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 89958
تاریخ انتشار: ۳۰ خرداد ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 22
به گزارش خبرنگار آموزش و پرورش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، دبیران کانون تربیت اسلامی سراسر کشور در سیزدهمین هم‌اندیشی این کانون ...

به گزارش خبرنگار آموزش و پرورش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، دبیران کانون تربیت اسلامی سراسر کشور در سیزدهمین هم‌اندیشی این کانون قطعنامه‌ای صادر کردند.

در متن این قطعنامه آمده است: ضمن احترام به همه خدمتگزاران آموزش و پرورش و ابراز نگرانی از نتایج زیان‌بار از دست رفتن فرصت‌ها مواردی را اعلام می‌دارد:

1- در سالی که مزین به نام فرهنگ است و در شرایطی که نظام سلطه جهانی هویت فرهنگی مسلمانان را مورد تهاجم قرار داده است و با تخریب باورهای دینی و تحریف اصول اعتقادی و ابداع فرقه‌های دست نشانده، اختلاف‌افکنی و جنگ شیعه و سنی را هدف گرفته است، جامعه فرهیخته معلمان بیش از هر زمان دیگر در ارتباط با رسالت فرهنگی خویش احساس مسئولیت می‌کند و تمام توان خویش را برای تربیت نسل آینده بر اساس آموزه‌های اسلام نام محمدی به کار خواهد گرفت.

2- با توجه به تأکیدات مکرر مقام معظم رهبری در ارتباط با حل مشکلات معیشتی معلمان از دولت محترم و وزارت آموزش و پرورش انتظار داریم با استفاده از امکانات و تجربیات دیگر دستگاه‌ها و نیز تجربیات دیگر کشورها برای رفع دغدغه‌های فرهنگیان گرانقدر قاطعانه گام بردارند.

3- معلم و مربی رکن اصلی تحول و مناسب‌سازی نظام تعلیم و تربیت هستند و تربیت معلم می‌بایست در فرآیند کشف استعدادهای ممتاز دانش‌آموزان، رشد و تعالی و راهبری آنان در نظام تربیت دینی و مهارت‌های تخصصی شکل گیرد بر همین اساس انتظار می‌رود مأموریت دانشگاه فرهنگیان به مثابه قلب آموزش و پرورش در راستای تحقق این وظیفه خطیر و ظریف بازخوانی شود و مدیریتی سکاندار این نهاد فرهنگ‌ساز گردد که خود رسالت جامع‌الاطراف دانشگاه فرهنگیان در زمینه تربیت تمام و کمال معلم را باور داشته باشد نه آنچه مسئولیت این دانشگاه را صرفاً برگزاری دوره‌های کارورزی بپندارد.

4- فرزندان ملت که در سنین رشد و تکامل به عنوان امانت به آموزش و پرورش سپرده شده‌اند، ارزشمندترین و مهمترین ذخیره توسعه و اعتلای کشور هستند و برای شکوفا شدن این استعدادها و آبادانی و اعتلای ایران اسلامی باید از عالی‌ترین نیروهای دلسوز، مؤمن، متخصص و مجرب در امر مدیریت و تربیت اسلامی استفاده شود و هر مصلحت‌اندیشی دیگری از جمله ترجیح معیارهای سیاسی، حزبی و جریانی در انتصاب مدیران مغایر با روح امانتداری و منجر به حرکت قهقرایی و مصون‌سازی محیط تعلیم و تربیت خواهد شد؛ کانون نگرانی خود را از تکرار تجربه تلخ گذشته در این زمینه ابراز می‌دارد.

5- علی‌رغم ابلاغ قانون احیای معاونت پرورشی و تربیت بدنی و تصویب آیین‌نامه اجرایی آن در دولت، همچنان مأموریت خطیر این معاونت مورد تغافل بوده و در عرصه تربیت دینی دانش‌آموزان ناکارآمد هستند لذا از مجلس محترم شورای اسلامی و سازمان بازرسی کل کشور انتظار می‌رود در مورد نادیده گرفته شدن قانون یاد شده و تجزیه مأموریت این معاونت و به حاشیه راندن آیین‌نامه اجرایی آن و تداوم ناکارآمدی رسیدگی لازم به عمل آورده و به وظایف قانونی خود عمل نمایند.

6- اکنون از زمان تصویب و ابلاغ سند تحول مدت قابل توجهی سپری شده است انتظار می‌رود با مدیریت زمان از فوت بیشتر وقت برای تحقق آن جلوگیری به عمل آید و با ایجاد تحرک بیشتر جبران مافات گردد.

7- وزارت آموزش و پرورش نسبت به تشکیل کمیته‌ای برخوردار از اختیار کافی برای پیگیری جدی اجرایی شدن سیاست‌های ابلاغی مقام معظم رهبری با سند تحول اقدام نماید و با حمایت و مساعدت جدی برای پیشبرد هر چه بهتر و سریعتر این مأموریت اقدامات انجام شده و پیشرفت کار واقعی را اطلاع‌رسانی نماید.

8- کانون تربیت اسلامی آمادگی خویش را برای هر گونه همکاری با مسئولان جهت تحقق رهنمودهای رهبر فرزانه در عرصه تعلیم و تربیت اعلام می‌دارد.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها