امروز : یکشنبه ۳۰ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 May 20
۱۶:۰۹
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 89960
تاریخ انتشار: ۳۰ خرداد ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 37
به گزارش خبرنگار قضایی فارس، آیت الله صادق آملی لاریجانی رئیس قوه قضاییه شامگاه امروز در ادامه گفت‌وگوی ویژه تلویزیونی خود به مناسبت اغاز هفته قوه ...

به گزارش خبرنگار قضایی فارس، آیت الله صادق آملی لاریجانی رئیس قوه قضاییه شامگاه امروز در ادامه گفت‌وگوی ویژه تلویزیونی خود به مناسبت اغاز هفته قوه قضاییه به یکی از گام های دیگر اشاره کرد و گفت: بحث برنامه و برنامه محوری از گام‌های ما بوده است.

وی افزود: ما بحث برنامه را در قوه قضائیه جدی گرفتیم منتها یک بخشی از قوه قضائیه باید مختص این برنامه ها باشد اما هیچ بخشی وجود نداشت به همین جهت معاونت راهبردی را راه اندازی کردیم.

آیت الله املی لاریجانی گفت: در کنار این کار مهم ترین وظیفه بحث نظارتی است که این برنامه ها چگونه اجرا می شود این برنامه اهداف و راهبردهای کلان دارد.

وی افزود: 19 راهبرد در 5 فصل برای برنامه قوه قضائیه در 5 سال تنظیم شده و اقدامات اجرایی ترسیم شده و دستگاه های اصلی و فرعی برای اقدام مناسب مشخص شده اند.

رئیس قوه قضاییه گفت: بنابراین شاکله هدف گذاری ها، راهبردها و اقدامات قوه قضائیه روشن است، ما می توانیم مشخص کنیم که چه مقدار به دلیل کمبودها عقب مانده و چه مقدار موفق بوده ایم.

آیت الله املی لاریجانی گفت: معاونت راهبردی فعالیت های خوبی در مقام عمل داشته، نظارت های استانی خوبی داشته و 5 استان را به لحاظ اجرای برنامه ها تحت نظر قرار دادند.

وی گفت: یکی دیگر از اقدامات ما بحث تشکیل معاونت پیشگیری از جرم بود

رئیس قوه قضاییه گفت: پیشگیری از جرم یعنی کاری کنیم که علل ایجاد جرم از بین برود که تنها وظیفه دستگاه قضایی نیست، مشکلات اقتصادی مؤثر است و دولت می تواند کمک کند، ناجا در بحث مواد مخدر می تواند همکاری خوبی داشته باشد و قبل از همه اینها می توانیم زمینه های بروز جرم را از بین ببریم

آملی لاریجانی گفت: آموزش های لازم کارهای پیشگیرانه است، من فکر می کنم مقوله پیشگیری از جرم که یک مقوله فرا قوه ای است اهمیت زیادی دارد منتها دایره پیشگیری از جرم مشخص نشده و میزان وظیفه دستگاه قضایی مشخص نیست.

وی افزود: ما بخشی را در بحث پیشگیری از وقوع جرم نیاز داشتیم. ما در کشور خودمان مقولاتی داریم که شاید در کشورهای دیگر نباشد، وجود بافت های ایمانی، مساجد، روحانیت، کمک کارهای خوبی است برای پیشگیری از وقوع جرم.

رئیس قوه قضاییه گفت: بر همین مبنا معاونتی تشکیل شد در بحث پیشگیری از وقوع جرم، ضمن اینکه تشکیل معاونت فرهنگی یکی دیگر از اقدامات مثبت ما در این زمینه بود که درون قوه ای است.

آیت الله املی لاریجانی گفت: معاونت فرهنگی برای همین تأسیس شد که تمام وجوه فرهنگی مربوط به داخل قوه قضائیه و بخشی دیگر که مربوط به بیرون دستگاه قضایی است را بررسی کند.

وی افزود: یکی از مهم ترین اصلاحات بحث تأسیس مرکز امار و فناوری قوه قضائیه بود.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها