امروز : یکشنبه ۶ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 27
۱۷:۰۸
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 89962
تاریخ انتشار: ۳۰ خرداد ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 22
به گزارش خبرنگار قضایی فارس، آیت الله صادق آملی لاریجانی رئیس قوه قضاییه شامگاه امروز در ادامه گفت‌وگوی ویژه تلویزیونی خود به مناسبت آغاز هفته قوه ...

به گزارش خبرنگار قضایی فارس، آیت الله صادق آملی لاریجانی رئیس قوه قضاییه شامگاه امروز در ادامه گفت‌وگوی ویژه تلویزیونی خود به مناسبت آغاز هفته قوه قضاییه در خصوص اقدامات صورت گرفته برای ارتقاء سطح علمی قضات گفت: این موضوع باید از ابتدای مرتبه جذب مدنظر قرار گیرد، معاونت آموزش قوه گام های بلندی را در این زمینه برداشته است، یکی از کارهای بسیار مهم بحث نخبه گزینی است.

وی افزود: گاهی ممکن است یک فراخوان عمومی دهیم اما کار بهتر این بود که ما به سراغ نخبگان برویم، از سال 88 این موضوع در دستور کار قرار گرفت.

رئیس قوه قضاییه گفت: البته مراتب جذب و گزینش صورت می گیرد و خوشبختانه 6 هزار نفر از نخبگان از دانشگاه و حوزه به طرف قوه قضائیه آمدند.

آیت الله آملی لاریجانی تصریح کرد: به نظر من این برای ارتقاء سطح قوه بسیار مهم است البته یک بحث دیگر سخت گیری در شرایط جذب است، در این دوره 5 ساله حدود 105 هزار نفر برای جذب شرکت کردند که از این تعداد 4 هزار نفر را انتخاب کردیم که این سطح قوه قضائیه را بالا می برد.

وی افزود: ضمن اینکه آموزش های ضمن خدمت خوبی در حال ارائه است، تلاش داریم تا می توانیم آموزش قضات را به روز کنیم البته هنوز با وجود تلاش ها برای جذب قضات و جذب قضات میزان پرونده ها زیاد است و من هنوز راضی نیستم.

رئیس قوه قضاییه گفت: هنوز فشار زیادی روی قضات است و گاهی نوبت پرونده ها به تأخیر می افتد و ما باید جذب نیرو را ادامه دهیم.

آیت الله آملی لاریجانی گفت: اگر قرار باشد یک قاضی در روز به 10 پرونده رسیدگی کند هم باعث کاهش کیفیت در رسیدگی می شود و هم قاضی را فرسوده می کند.

وی افزود: به همین جهت باید قضات بیشتری جذب کنیم تا هم روند رسیدگی با کیفیت شود و هم مردم راضی باشند.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها