امروز : چهارشنبه ۵ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 25
۲۲:۰۱
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 89963
تاریخ انتشار: ۳۰ خرداد ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 20
به گزارش خبرنگار قضایی فارس، آیت الله صادق آملی لاریجانی رئیس قوه قضاییه شامگاه امروز در گفت‌وگوی ویژه تلویزیونی خود به مناسبت آغاز هفته قوه قضاییه ...

به گزارش خبرنگار قضایی فارس، آیت الله صادق آملی لاریجانی رئیس قوه قضاییه شامگاه امروز در گفت‌وگوی ویژه تلویزیونی خود به مناسبت آغاز هفته قوه قضاییه ضمن گرامیداشت هفته قوه قضائیه در خصوص برخورد دستگاه قضا با متعرضان به جنگل‌ها و مراتع و پدیده زمین خواری گفت: واقعیت این است که باید از وقوع تقریبا گسترده این تخلفات ابراز تأسف کنیم و نهادهای نظارتی و امنیتی موظف هستند کمک کنند.

وی افزود: این یک فاجعه است که ما جنگل ها و مراتع را نابود کنیم، دستگاه قضایی وظیفه برخورد دارد اما نمی تواند این کار را به تنهایی انجام دهد.

رئیس قوه قضاییه گفت: نیروی انتظامی باید به عنوان جرم مشهود تشکیل پرونده دهد و به دستگاه قضایی بفرستد و من به همه دادستان های سراسر کشور تذکر دادم تا بدون شکایت دستگاه های اجرایی ورود پیدا کنند.

آیت الله املی لاریجانی تصریح کرد: ما تلاش بسیار گسترده ای در این زمینه کرده ایم اما نمی توانیم بگوییم 100 درصد موفق بوده ایم.

وی خاطرنشان کرد: براساس فعالیت شوراهای حفظ بیت المال که تشکیل شده بر حسب گزارش ها در 5 سال اخیر 250 هزار هکتار را به بیت المال برگرداندند.

رئیس قوه قضاییه گفت: اما شاید توقع این است که بیشتر کار شود و ما تلاش های خود را انجام می دهیم و امیدواریم همکاری بین دستگاه ها بیشتر شود. در واقع باید مدیریت جهاد کشاورزی به میان بیاید.

آملی لاریجانی گفت: در چند وقت اخیر که با وزیر جهاد کشاورزی دیدار داشتم گفتم باید با کسی که بیت‌المال را تخریب می کند و کسی که کشت و زرع می‌کند فرق باشد البته هر دو تخلف می کنند.

وی در بخش دیگری از سخنان خود در خصوص طبقه بندی زندان ها گفت: بر اساس سوالی که از رئیس سازمان زندان ها کردم در بسیاری از جاها طبقه بندی صورت گرفته و برخی جاها به دلیل کمبود امکانات عملی نشده است.

وی افزود: حبس زدایی موضوع مهمی است که باید به آن توجه شود و همین طور کمک کردن به بهبود وضعیت فیزیکی زندان ها و این نیازمند توجه قوه مجریه و مقننه است به ویژه در بحث بودجه.

رئیس قوه قضاییه گفت: از سوی دیگر 40 درصد زندانیان مربوط به مواد مخدر هستند و 30 درصد با واسطه به مواد مخدر مربوط می شوند و بحث زندان ها را باید در چارچوب کلان دید و مشکلاتش رو حل کرد.

انتهای پیام/
 
برچسب ها:
آخرین اخبار