امروز : یکشنبه ۲۹ مرداد ۱۳۹۶ - 2017 August 20
۰۷:۵۰
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 89966
تاریخ انتشار: ۳۰ خرداد ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 12
به گزارش خبرنگار قضایی فارس، آیت الله صادق آملی لاریجانی رئیس قوه قضاییه شامگاه امروز در گفت‌وگوی ویژه تلویزیونی خود به مناسبت آغاز هفته قوه قضاییه ...

به گزارش خبرنگار قضایی فارس، آیت الله صادق آملی لاریجانی رئیس قوه قضاییه شامگاه امروز در گفت‌وگوی ویژه تلویزیونی خود به مناسبت آغاز هفته قوه قضاییه ضمن گرامیداشت هفته قوه قضائیه و تشکر از کارکنان دستگاه قضایی در خصوص نحوه تعامل قوه قضائیه با رسانه ها گفت: قوه قضائیه در بحث رسانه ها کمبودهایی دارد اما سخنگو هست و رسانه ها می توانند پاسخ سوالات خود را کسب کنند.

وی گفت: اما در کل رسانه ملی یک دانشگاه است و می تواند به دستگاه قضایی کشور کمک کند.

آیت الله آملی لاریجانی درباره تعامل قوه قضاییه با دو قوه دیگر نیز گفت: تعامل با قوه مجریه و مجلس تعامل خوبی است و هر دو قوه به کمک قوه قضائیه امده اند البته در دولت قبل چالش هایی داشته ایم.

وی افزود: من معتقدم باید به رئیس جمهور کمک کنیم البته اختلاف سلیقه در برخی امور وجود دارد که البته این موضوع منافاتی با تعامل ندارد.

رئیس قوه قضاییه تصریح کرد: بیشترین بار کشور بر عهده قوه مجریه است و همه باید توقعات را متناسب با امکانات تنظیم کنند و ما هم حمایت می‌کنیم.

آبت الله آملی لاریجانی گفت: اتحاد بین قوا و مسئولین عالی کشور در کاهش دلواپسی مردم موثر است و نباید نگرانی ها از عدم تعامل میان قوا امنیت و آرامش مردم و پیشرفت کشور را مخدوش می کند.

وی خاطرنشان کرد: تعامل ما بسیار با دولت خوب است و ما دولت را همراهی می کنیم.

وی در پاسخ به این پرسش که مهم ترین چالش های قوه قضائیه چیست گفت: بزرگ ترین چالش کمبود نیروی انسانی و امکانات در قوه قضائیه است زیبنده دستگاه قضایی نیست که ساختمان های فرسوده داشته باشد.

رئیس قوه قضاییه گفت: بحث بودجه قوه قضائیه متناسب با توقعات دستگاه قضایی نیست و انتظار ما این است دولت و مجلس در بحث بودجه همکاری کنند و تاکنون هم همکاری خوبی داشته‌اند.

آملی لاریجانی گفت: ارزیابی کلی من این است که قوه قضائیه روند خوبی را طی کرده البته تشکر ویژه می کنم از رهبر انقلاب که در این سال‌ها کمک های خوبی کردند و نکات خوبی را در راهبردهای قوه قضاییه اشاره کردند

رئیس قوه قضاییه گفت: از مردم هم که در صحنه های مختلف از قوه قضائیه حمایت کردند تشکر می کنیم و همه کاستی ها را نباید به پای کم کاری دستگاه قضا گذاشت.

انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار