امروز : یکشنبه ۱ بهمن ۱۳۹۶ - 2018 January 21
۱۷:۴۰
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 89968
تاریخ انتشار: ۳۰ خرداد ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 18
به گزارش خبرنگار قضایی فارس، آیت‌الله صادق آملی لاریجانی در ادامه برنامه گفت‌وگوی تلویزیونی در پاسخ به پرسشی در مورد قاطعیت قوه قضاییه در برخورد با ...

به گزارش خبرنگار قضایی فارس، آیت‌الله صادق آملی لاریجانی در ادامه برنامه گفت‌وگوی تلویزیونی در پاسخ به پرسشی در مورد قاطعیت قوه قضاییه در برخورد با زورگیران یا بحث‌های امنیتی اجتماعی اظهار داشت: مسئله امنیت اجتماعی مسئله مهمی است و ما در این دوره حساسیت بسیار زیاد و تأکید بسیاری در برخورد با اینگونه جرائم داریم.

رئیس قوه قضاییه گفت: در جرائمی چون سرقت‌ها و بخصوص سرقت‌های مسلحانه و معترضین به نوامیس مردم، قاچاقچیان، فروشندگان و حمل‌کنندگان مواد مخدر ما تأکید زیادی در برخورد داریم و نباید اجازه دهیم که ظرفیت‌هایی بوجود آید که بتواند مجال ابراز جرائم باشد.

وی گفت: اگر قوه قضاییه، نیروی انتظامی و نهادهای امنیتی کوتاهی کردند، قبح قضیه ریخته می‌شود .

عالی‌ترین مقام قضایی کشور تصریح کرد: برخورد باید بسیار شدید باشد و برخورد قاطعانه باشد؛ باید با افرادی که سلاح کشیده بودند برخورد شود چرا که حکم محارب را دارند و البته محارب چندجور است و البته ما به قضات سفارش کرده‌ایم شدیدترین مجازات را انتخاب کنند.

رئیس قوه قضاییه افزود: ما نباید مجال بدهیم و باید فضا را تنگ کنیم.

آیت‌الله آملی لاریجانی با گلایه‌مندی از بعضی برخوردها با قوه قضاییه و تخریب‌ها اظهارداشت: برخی از ارگانها به برخورد قاطعانه قوه تشکیک کرده‌اند اما من با اطمینان خاطر می‌گویم کسانی که اسلحه بکشند مسلماً محارب‌اند و اعدامشان هیچ اشکالی ندارد البته باید رسیدگی عادلانه صورت گیرد و قضات با صلاحیت رسیدگی کنند و ببینند که سرقت مسلحانه بوده و فرد محارب است یا نه.

رئیس دستگاه قضایی کشور ادامه داد: یکی از نکاتی که رؤسای دادگستری نیز بر آن تأکید دارند، رسیدگی قاطع و سریع است و من کاملاً از سرعت و قاطعیت در برخورد دفاع می‌کنم و اگر کوتاهی شده مسلماً کمبود امکانات است چرا که این برنامه استراتژی قوه قضایی است.

آیت‌الله آملی لاریجانی ادامه داد: امنیت اجتماعی روانی مردم مهم است و سرقت مسلحانه برای مردم دلهره ایجاد می‌کند.

وی به تعرض به نوامیس اشاره داشت و گفت: ما در این مسئله کار را دشوار کردیم و برخورد ما قطعی و قاطعانه است.

رئیس قوه قضاییه افزود: در بحث قصاص و اجرای حدود، ما نباید کوتاهی کنیم و از بحث حقوق بشر نیز هیچ ابایی نداریم.
ادامه دارد...

انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها